İnternet kullanıcılarının bir çok konuda online ortamı kullanması film sektörünün de kaçınılmaz bir şekilde sanal ortama taşınmasını sağladı. Artık bir çok dizi ve film online olarak izlenebilmektedir. Üstelik  bununla kalmayıp sadece internet üzerinden yayınlanan aralarında usta sanatçıların da olduğu diziler yapılmaya başlanmaktadır. Pek çok online dizi izleme imkanı sunan pek çok platform bulunuyor, bunların başlıca olanları Youtube TV, Netflix ve ülkemizdeki kanallardan Puhu TV ve Blu TV.

Netflix ve Online Dizi Furyası

Dünya çapında bir platform haline gelen Netflix artık içerisinde yüz binlerce film ve dizi barındırıyor. Üstelik sunduğu alt yazı imkanı ile yabancı bir çok dizi ve filmlerin izlenmesi ve yabancı dil öğrenilmesi konusunda da yardımcı oluyor. Netflix ücret konusunda dolar ile çalıştığı için HD veya 4K kalitesinde izlemek isteyenler için üyelerinden 10 $ talep etmektedir. Öncesinde bir deneme yapmak isteyenler için ilk ayın ücretsiz olduğunu da belirmek gerekmektedir.

YouTube TV

Dünya çapında artık herkesin kullandığı YouTube bu sefer de online film ve dizi sektörüne el atmış bulunmaktadır. Canlı film izleme desteği sunması ile bir çok kullanıcıyı kendisine çeken YouTube TV izleme platformu ilk aylarından itibaren binlerce üye sayısına ulaşmıştır. Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri içerisinde hizmet veren YouTube TV 35 $ gibi bir üyelik ücreti istemektedir.

Blu TV

Ülkemizde online içerik sektöründe ilk adımı atan Doğan Holding, yayına başlayan Blu TV ile televizyon izlemeyen kitleye bu şekilde ulaşmayı planlamaktadır. Dünya çapında ünlü olan Netflix’i örnek alan bu sistem ülkemizde online yayın ne demek sorusunu akıllara ilk getiren platform olmaktadır. Blu TV ücreti 9,90 ₺ olarak belirlenmiştir. Özellikle televizyondaki reklamlardan kurtulmak isteyen seyircilerin daha kısa süren reklamları dolayısı ile Blue TV’yi tercih ettiği görülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Akıllı Metre Bagel - Her Şeyin Akıllısı Makbul

Online Dizi Hangi Platformlardan İzlenebilir?

Artık yüksek teknoloji sadece bilgisayarlarda değil bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı online dizi izlemek isteyen kişiler bu kanalları ;

  • Bilgisayar
  • Android cep telefonları
  • IOS cep telefonları
  • Smart TV
  • Apple TV

Gerekli olan tek şey bir internet bağlantısı.

Sadece yerli değil online yabancı dizi izleme imkanı da sunan bu tüm kanalların ülkemizde büyük bir hızla büyüdüğünü ve her gün yeni kanalların yayına girdiğini düşünecek olursak televizyon sektörünün geleceğinin nasıl olacağı akıllarda soru işareti oluşturmaktadır.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz