Akıllı telefonlarda her geçen gün internet kullanımı artıyor buna bağlı olarak da yeni internet paketleri şebekeler tarafından müşterilerine sunuluyor. Her ne kadar fazla internet verilirse verilsin yetersiz kaldığı zamanlar limiti aşıp fazla fatura ödemeye neden oluyor. Ancak tüm bunlara rağmen Google hücresel veri kullanım kontrolü yapmanızı sağlayan yeni uygulamasını tanıttı.

Hücresel Veri Kullanımını Azaltan Uygulama: Datally

Son yıllarda hayatımıza giren 4.5G teknolojisi internet paketlerinin su gibi akıp gitmesine neden oluyor. Ancak Android cihazlar için Google Datallyuygulaması ile kullanıcıların internet paketleri kullanımını detaylı bir şekilde görüntüleyebilecekler. Bu uygulama ile yapabilecekleriniz şunlar;

  • Telefonda yüklü her uygulamanın ne kadar internet kullanımı yaptığını görebilirsiniz.
  • İstediğiniz uygulamanın internet erişimini Datally uygulaması üzerinden durdurabilirsiniz.
  • Yıllardır iPhone kullanıcıların kullandığı bu uygulama Android işletim sistemine sahip cihazlara da gelmiş olacak.

Bu uygulama daha önceleri de var olan ancak bir uygulama haline yeni getirilen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Google Chrome üzerinden yıllardır kullandığımız bu özellik ilk defa bir uygulama haline getirilip bir Android telefonda kullanılacak. Daha öncesinde Google Pixel akıllı telefonlarında sistem uygulaması olarak da hücresel veri kontrol uygulaması görüşüştü.

Uygulamanın Getirdiği Kazanç

Uygulama ile akıllı telefonunuzda kullandığınız uygulamalar 10-30 dk. arasında veri tüketimi yaptıktan sonra kapatılabilir. Bu durum internet kullanımını azaltarak paketlerinizden daha fazla faydalanmanızı sağlıyor. Google hücresel veri kontrolü uygulaması olan Datally’nin diğer kazançları ise şu şekilde;

  • Mobil veri açık kaldı derdiniz ortadan kalkıyor. Aynı iPhone’larda olduğu gibi kullanım dışındayken sadece bildirim geldiğinde mobil verinin açılması sağlanıyor.
  • En çok mobil veri kullanan uygulamayı tespit ederek gereksiz olması halinde büyük bir kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Sizin kullandığınız verilerin en çok hangi site yada uygulama üzerinde olduğunu tespit edebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Tanıtıldı!

Genel olarak mobil veri tasarruf uygulaması olarak tanımlanabilecek bu uygulama Google tarafından Android işletim sistemleri için hazırlandı.

VPN Kullanırken Datally

Özellikle ülkemizde yasaklanmış sitelere giriş için sıklıkla kullanılan VPN uygulamaları kullanmadığınız halde arka planda çalışmaya devam ediyor. Bu uygulama sayesinde arka planda düzenli olarak veri tüketimi yapan uygulamalar kapatılarak ihtiyaç olduğu anda kaldığı yerden devam edebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz