Apple Dosyalar
Apple Dosyalar Nasıl Kullanılır?

Apple tarafından tanıtımı yapılan iOS 11 ile birlikte gelen Apple dosyalar kullanıcılar kullanım kolaylığı ve ilgi çekici arayüzü ile tarafından olumlu yorumlar aldı. Android telefonlarda bulunan dosyalar özelliği artık iOS işletim sistemine sahip cihazlarda da bulunacak. iOS 11 ile gelen birçok yeni özelliğin yanında dosyaların daha çok dikkat çekiyor olması Android dosyalardan farklı bir sistem getirdiğini gösteriyor.

Apple Dosyalar Nedir?

iOS 11 ile çalışan ve ilk defa bu sistem ile gelen Apple dosyalar bir dosya yöneticisi görevini üstleniyor. Ancak bu uygulama ile sistem dosyalarına erişim yapılamıyor. Eylül ayında yayınlanacak olan güncelleme ile iCloud, Drive ve Dropbox gibi bulut programlarında bulunan dosyalar da Apple dosyalar uygulamasıyla yönetilebilecek. Bulut dosyaları için her firmanın uygulamasını indirmek yerine bu şekilde ulaşım sağlayarak telefonunuzda büyük yer açmış olacaksınız. Apple dosyalar uygulaması oyun dosyalarına ve uygulama dosyalarına erişme imkanı sunuyor. Bu dosyalara erişilmesi ile birlikte oyunlar üzerinde değişiklik yapabilme ve oyun hilelerini indirebilme imkanı geliyor. Ancak yine de sistem dosyaları büyük bir güvenlik ile koruma altına alınıyor ve bu uygulama ile ulaşılması imkansız hale getiriliyor. Ancak Android işletim sistemlerindeki Root atmaya karşılık gelen Jailbreak ile sistem dosyalarına erişebilme imkanı hala mevcut.

Apple Dosyalar Nasıl kullanılır?

iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarında kullanılabilecek olan dosya yöneticisi Macbook ’larda bulunan Finder özelliğinin hemen hemen aynısı denilebilir. Finder benzeri bir görünüme sahip olması iPad ve iPhone cihazlarında kullanıldığı zaman uygulama ve menü ikonları benzeri bir görünüm elde ediyor. Bu şekilde de tüm dosyalarınızı sanki telefonunuzda bir masaüstü oluşturmuş gibi yönetebiliyorsunuz. Tanıtımı yapılan Apple dosyalar uygulaması Eylül ayına kadar sadece iPad cihazlarında kullanılabilecek. Ancak Eylül ayında yayınlanacak bir sürüm ile iPhone cihazları da bu uygulamayı kullanmaya başlayabilecek. Uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra açılan pencere içerisinden sağ bölümünde bulut uygulamaları içerisindeki dosyaları yönetmenizi sağlayacak bir bölme göreceksiniz. Ayrıca On My iPad/iPhone kısmında indirdiğiniz dosyaları görmenizi sağlıyor. Yine aynı bölme e-postalarınızın da yönetilmesini sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gelmiş Geçmiş En İyi Bilim Adamları: Albert Einstein [dosya]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz