Uzun bekleyişin ardından gelen Nintendo Switch, hem taşınabilir, hem de TV oyun konsolu olarak karşımıza çıkan cihaz Türkiye’de de çok ilgi gördü. Son dönemlerdeki ürünleriyle hayal kırıklığı yaratan Japonya menşeli Nintendo, Switch ile beklentileri aşabildi mi?

Tasarım ve Portatiflik Önplanda

Yeni Nintendo konsolu, daha önce gördüğümüz oyun konsollarına açıkça pek benzemiyor ve tarif etmesi de bir o kadar zor. Ürünün hem TV modu, hem de masaüstü modu bulunuyor. Bu şekilde isterseniz televizyona bağlayarak eski usül konsollar gibi oynayabiliyorsunuz, isterseniz de herhangi bir zemin üstüne koyarak taşınabilir konsol hâline getirebiliyorsunuz.

Masaüstünde, tabletop denilen modda kullanınca cihaz oldukça rahat ve kullanışlı duruyor. Üstelik bu PS4 veya Xbox One gibi konsollarda yapamadığınız bir şey. Tabii ek olarak, sadece elinize alıp oynamanız da mümkün.

Handheld modu denilen şekilde, Nintendo Switch adeta bir PS Vita’ya dönüşüyor ve yine bu da PS4 ya da Xbox One gibi popüler oyun konsollarında olmayan bir özellik. Her ne kadar PS4 Remote Play ile Sonu PC-Mac bağlantısı sunsa da, Nintendo Switch’teki handheld modu çok daha farklı bir portatiflik ve rahatlık sunuyor. Bu durumdayken iki adet Joy-Con oyun kumandasını konsolun sağına ve soluna takıyorsunuz, tablet şeklinde oynamaya devam ediyorsunuz. Üstelik tutmak da son derece rahat ve hafif.

Joy-Con Kontrolcüleri ile Yeni Bir Dönem

Her ne kadar garip bir isme sahip olsa da, Nintendo Switch’in yeni Joy-Con oyun kumandaları oldukça etkililer. Switch ilk çıktığında bu kumandalarda ciddi bir bağlantı problemi yaşanmıştı fakat şu anda sorun çözülmüş durumda ve kontrolcüler problemsiz biçimde çalışmaktalar. Kısacası, Nintendo Switch son hâliyle tam anlamıyla stabil bir konsol.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Spor Teknolojileri ve Günümüzdeki Kullanımı [dosya]

Nintendo Switch Fiyatı

Nintendo Switch geçtiğimiz ay satışa sunuldu ve her ne kadar resmi distribitörü olmasa da, Türkiye’de de satın almak mümkün. Konsolun yurt dışı satış fiyatı 300 € civarında ve Türkiye’de yaklaşık 2000 ₺’ye sahip olmak mümkün. Orijinal konsol 24 ay garantiyle satılıyor ve yanında 2 adet de Joy-Con kablosuz oyun kumandasıyla geliyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz