Evdeki pek çok eşya akıllanıp bağlanılabilir hale gelerek akıllı cihazlar ekosistemin bir parçası olmaya başladı. Akıllı baskül, akıllı termometre, akıllı çay-kahve makineleri ve benzeri küçük ev aletlerinin arasına katılmak isteyen dijital ölçüm cihazı akıllı metre Bagel yakın gelecekte karşılaşacağımız hayat kolaylaştırıcı teknolojiler hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Çoğu durumda kullanımı en az iki kişi gerektiren şerit metreler, dünyanın en sıradan, en düz ürünleri. Kickstarter projelerine start veren Bagel‘in geliştiricileri buna bir son vermek isteyerek büyük bir kolaylığı önümüze seriyorlar. Dijital ölçüm cihazı Bagel, üç farklı ölçüm moduna sahip, Bluetooth’la akıllı telefonlara bağlanan ve kısa ses kayıtları alabilen bir cihaz.

Tel, tekerlek ve uzaktan ölçüm modlarıyla istenilen ölçümü yaptıktan sonra sonuçları kaydedip ses kaydı almaya izin veren akıllı metre, sonuçları Bluetooth üzerinden akıllı telefon uygulamasına göndererek bilgilerinizi düzenli bir şekilde saklıyor. Telle ölçüm modu klasik şerit metrelerle yapamayacağınız şeyleri yapmaya olanak tanıyor. Mezura niyetine bile kullanmak mümkün. Tekerlek modunu ise kıvrımlı, düzgün olamayan yüzeyleri ölçmede veya mesafe hesaplamada kullanabilirsiniz. Entegre lazeri ile uzaktan da ölçüm yapabilen Bagel, bu üçüncü modu sayesinde ulaşılması zor mesafelerde de kullanılabiliyor.

Hem iOS hem de Android platformlarında uyumlu uygulaması bulunan cihazı micro-USB girişi üzerinden şarj etmek mümkün. Kasım ayında teslimatlarına başlanması planlanan Bagel, 49 dolar fiyatla Kickstarter’dan sipariş edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Drone Kayıt Sistemi Nedir? İHA Kaydı Nasıl Yapılır? [2020 Dev Rehber]