1Jessica Jones

Şuan için bir sezondan oluşan Jessica Jones ünlü Marvel kahramanının maceralarını konu alıyor. Dizi 13 bölümden oluşuyor.

2Westworld

Daha yeni sezon finali yapan dizi 10 bölümden oluşuyor ve 2016’nın en iyi dizileri arasında yer alıyor.

3Stranger Things

Dizi esrarengiz konusuyla sizleri kendine bağlıyor. 8 bölümden oluşan ilk sezonunu bir oturuşta izleyeceğinizden eminiz.

4Flashforward

Tek sezon / 23 bölümden oluşan dizi özgün konusuyla kendini sizlere izletiyor. Gece yarısına kadar bitirmek isterseniz, ikindi vaktinde başlamanızda fayda var.

5The Lost Room

Aşırı akıcı konusuyla 6 bölümde tadını damağımızda bırakan dizi mini dizi aleminin başarılı yapımlarından.

6Luke Cage

Birinci sıradaki Jessica Jones’la aynı evrende geçen dizi yine Marvel kahramanı Luke Cage’in maceralarını işliyor. Bu dizi de 13 bölümden oluşuyor. Tavsiye: Jessica Jones’tan önce izleyin.

7The Magicians

Şu an itibariyle 1 sezon / 13 bölümden oluşan dizi sonlara doğru artan temposuyla sizi koltuğunuza bağlayacak.

8Sherlock

1 Ocak’ta yayınlanacak 4. sezonundan önce Sherlock’un 3 sezonluk 11 + 1 özel bölümlük mazisi bir oturuşta izleyebilirsiniz. Yalnız bölümler film tadında biraz uzun olabilirler.

924: Live Another Day

24 dizisinin spin-off’u olarak yayın hayatına başlayan Live Another Day bir gün içinde gerçekleşen olayları 12 bölümde sizlere sunuyor. Diziyi anlamanız için ana diziyi izlemiş olmanıza çok gerek yok.

10The Night Manager

The Night Manager için bizce en güzel tabir ‘Aşırı güzel oyunculuklu çok uzun bir film’ gibi birşey olurdu herhalde. Her bölümü yaklaşık 1 saatten oluşan dizinin baş rollerinde Hugh Laurie ve Tom Hiddlestone var.

11Fringe (5.Sezon)

Evet Fringe’in 5. sezonu başla bitir türünde, diğer sezonları hiç izlemeden izleyebileceğiniz sanki ayrı bir mini diziymiş gibi karşımıza çıkıyor. Dizinin diğer sezonlarına bir diyeceğimiz yok ama 5. sezon biraz başka bir diziymiş gibi duruyor. Yalnız diziyi izlemeden önce ‘observer’ ların ne olduğunu küçükten bir araştırmak isteyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bu Hafta Vizyona Giren Filmler: 09.12.2016

12The OA

Konusu bakımından diğer dizilere göre biraz daha özgünlük ve derinlik veren dizi aşırı eğlence isteyen arkadaşlarla izlenmeyecek türden 8 bölüm sunuyor. Seçim sizin.

13Narcos

Toplamda 20 bölümde Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi sizi bir oyunculuk şölenine sokacak. 20 bölüm bir güne sığmaz belki artık ama dizi bu listeye girmeyi çok hakediyor.

14Black Mirror

Her bölümü birbirinden bağımsız, tamamen teknolojinin hayatımızı ne kadar kötüye çekebileceğini konu alan bir yapım olan Black Mirror (sezonlar önemsiz) toplam 13 bölümden oluşuyor.

15Constantine

Bir DC evreni kahramanı olan John Constantine’in (nam-ı diğer Hellblazer) maceralarını konu alan dizi 13 bölümden oluşuyor.

16Powers (1.Sezon)

Kurgu, konu ve oyunculuklar süper, efektler ve hikaye işlenişi vasat olan fazla bilinmeyen bu yapım listemize girmeye hak kazanıyor. 2 sezondan oluşan dizinin yılbaşı için sadece ilk sezonunu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

17Mr.Robot

Ve listemizin son öğesi olan Mr.Robot listede Netflix ürünü olmayan en iyi dizi. Bu da Narcos gibi 2.sezon / 20 bölümden oluşuyor ama başladı mı bırakamayacağınız türden bir dizi.

Bizden bu kadar. Sizin bu dizilerden izleyip en çok beğendiğiniz dizi hangisi? Ya da listeye almayı unuttuğumuz biri var mı? Lütfen yorumlarda belirtin…

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz