Qualcomm bu sene başında Snapdragon 835 ile birlikte tanıttığı Quick Charge 4.0 ardından geçtiğimiz günlerde yenilenmiş özellikleriyle Quick Charge 4+‘ı tanıttı.

Yazılımsal olarak değil, donanımsal olarak geliştirilmiş olan yeni şarj teknolojisi halefine göre birçok yenilik sunuyor. Qualcomm‘un kendi paylaştığı görsel kapsamında yeni özellikleri keşfedebiliyoruz. Buna göre yeni teknoloji 3°ye kadar daha soğuk bir sistem, %15’e kadar daha hızlı şarj desteği ile birlikte gelecek. Bununla beraber %30’a kadar daha verimli bir şarj etme deneyimi sunacak.

Quick Charge 4+

Yeni şarj teknolojisi daha güvenli bir sistem sunuyor. Öyle ki geliştirilmiş sistem sayesinde hem konnektör sıcaklığı hem de kasa sıcaklığı aynı anda izlenebiliyor. Bu sayede aşırı ısınma önlenip kısa devrenin önüne geçilmiş olunuyor.

Quick Charge 4+ Ne Zaman Geliyor

Yeni güçlendirilmiş şarj teknolojisi yazılım tabanlı olmadığı için herhangi bir güncellemeyle telefonunuza geleceğini düşünmeyin. Ama yıl içerisinde çıkacak yeni akıllı telefonların bu teknolojiyi destekleyeceğini düşünüyoruz.

Quick Cahrge 4+’lı çıkacak ilk telefon Nubia Z17 bu hafta Çin’de piyasaya sürülmeyi planlanıyor.

Core X

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here