En çok beklenen DC filmlerinden Wonder Woman nihayet vizyona girdi. En iyi çizgi roman uyarlaması filmlerden biri olmayı başaran Wonder Woman’ı sizler için inceledik. Her film incelememizde olduğu gibi bu filmde de önce biraz spoiler vermeden filmi genel hatlarıyla inceleyip, sonrasında ise detaylı bir şekilde spoiler vere vere inceleyeceğiz.

Wonder Woman birçok noktadan diğer DC filmlerinden ayrılıyor. Özellikle vermek istediği mesajın iyice üzerinde duran film hayranlar ve eleştirmenler tarafından çok beğenildi. Filmin birkaç hikayesel eksiklik ve genel basit hatalar haricinde eleştirilecek çok bir tarafı yok. Şahsen filmde çok fazla CGI kullanıldığını düşünüyorum. Bazı dövüş sahnelerinin bilgisayar ortamında CGI teknolojisi kullanılarak yapıldığı çok belli oluyordu. Yani bence biraz daha çabalayıp zor ama daha güzel yoldan çekebilecekleri sahnelerde biraz kolaya kaçmışlar. Bununla birlikte yine dövüş sahnelerinde çok fazla Slow Motion efektine kaçmışlar. Neredeyse bir an önce bitse de yeni sahneye geçsek diyorsunuz.

Wonder WomanDiğer yandan filmde oyunculuklar çok güzel. Gal Gadot yine çok güzel bir performans sergilemiş diyebiliriz. Amazonları oynayan oyuncular Amazon ırkını güzel vermişler. Spoiler’sız inceleme bu kadar. Filmi izlemeyen arkadaşlar bu noktadan itibaren ayrılabilirler.

SPOILER'LI ALAN

Bence filmin başında Amazon’ları görerek filme başlamak çok güzeldi. Wonder Woman’ın origin hikayesi çocukluğundan beri verilmesi çok yerinde olmuş. Ayrıca Amazon’ların ne kadar savaşçı kadınlar olduğu ve bunun mükemmel kumsaldaki savaş sahnesiyle verilmesi izlemeye değer bir şeydi.

Karakterler ve Oyunculuklar

Karakterler ve oyunculuklar noktasında Gal Gadot’tan zaten bahsettik. Bunun yanında karakteriyle uyuşmayan bir oyuncu yoktu. Her ne kadar baş rolde Gal Gadot ve Chris Pine‘ı başarılı bulsam da yan karakterler ve kötü karakterleri pek olmuş bulmadım. Özellikle Ares dahil kötü karakterler pek kaliteli oluşturulmamış. Konu gereği de Ares’in Ludendorff çıkmayacağını biliyorduk. Ama Sir Patrick çıkması da beni etkilemedi. Hatta onu görünce bu kimdi dedim. Çünkü önemli biri gibi göstermediler. Ha o bıyıklı adamlardan birisi bu, diye düşündüm. Şahsen Ares’in Dr. Poison çıkacağını düşündüm.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meşhur Yazılım Hataları ve Sonuçları [liste]

Yan karakterlere gelecek olursak, Steve Trevor‘ın takımı çok çabuk toparlandı, ve çok ta bir işe yaramadılar. Hemen kabul edip savaşa gittiler. Sniper arkadaş bile kuledeki sniper’ı vuramadı ve ilerleyen sahnelerde bunu bir şekilde başararak büyük bir şeyden milleti kurtaracak diye düşündüm. Çünkü anca bu şekilde durumu kurtarabilirdi. Mesela: Son sahnede Steve Trevor uçağı kaçırmasaydı da bu eleman bir şekilde uçağı vurup halletseydi daha şık olurdu bence. Yine takımla ilgili filmin en başında üç dakikalık bir takım görevi izleseydik, daha sonra çabuk toparlanmaları daha mantıklı olabilirdi.

Kurgu ve Hikaye

Filmin kurgusu yine idare eder derecedeydi, gönül isterdi ki Ares’e biraz daha önem verilseydi. Şahsen son savaş sahnesinde bu Ares, orijinal görünümüne ne zaman geçecek diye çok bekledim. Yine bu son battle sahnesi çok düz bir battle olmuş. Resmen dövdüm bittiye getirmişler. Mesela, Doctor Strange’te ki gibi farklı bir yöntemle Ares’i yenseydi daha güzel olurmuş. Bunun dışında hikayede, o bu neden gibi aklımıza takılan bir durum söz konusu değildi. Zaten konu filmin başından beri çok temiz aktı.

Filmin görselliğinden de biraz değinecek olursak DC’nin filmlerde (Zack Snyder sağolsun) görsel şöleni çok iyi yapabildiğini biliyoruz. Zira Man of Steel ve Dawn of Justice bunun en iyi örneklerinden. Wonder Woman filminde, fimin sonuna kadar çok ihtiyaç olmadığı için dövüş sahneleri hariç görselliğe çok rastlamıyoruz. Fakat filmin sonundaki versus sahnesinde insan görselliğe doyuyor.

Film şüphesiz Man of Steel, Dawn of Justice ve Suicide Squad‘tan daha güzel ve izlenesi. Daha önceki filmlerle bir hayal kırıklığına uğrayıp, artık DC izlemiyorum dediyseniz, bu filmle evreni tekrar devam etmeye başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kelebek Etkisi Nedir? [dosya]

efekt programları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz