vizyon

Bu hafta birbirinden ilginç filmler vizyona girdi. Ayrıca Reis ve Logan gibi haftanın en çok beklenen iki filmin aynı güne denk gelmesi ayrı bir şey olmuş.

Logan

Old Man Logan hikayesinin işleneceği filmde Logan ve Charles Xavier Meksika sınırında bir depoda yaşarlar. Özel taksi şoförlüğü yapan Logan’a bir kızı bir yere götürme teklifi gelir. Ve macera başlar. Bu kızı özel kılan şey ise kendi gibi adamantium pençelere sahip olmasıdır. Hugh Jackman‘ı son kez Wolverine olarak gördüğümüz filmin yönetmenliğini James Mangold üstleniyor. Haftanın en dikkat çeken filminin başrolleri ise Hugh Jackman dışında Boyd Holbrook, Patrick Stewart ve Doris Morgado paylaşıyor. Logan film incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Reis

Adnan Menderes’in idam haberiyle başlayan film Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın hayatını anlatıyor. Çocukluktan Belediye Başbakanlığına, oradan Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına giden hayat yolculuğunun konu edildiği filmin baş rolünde Reha Beyoğlu oynuyor. Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz’un üstlendiği yapımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ise Özlem Balcı tarafından canlandırılıyor.

Dehşet Evi

 

Haftanın korku filmi konumunda yer alan Dehşet Evi iki sevgilinin uğradıkları bir saldırıda hayatta kalma mücadelelerini işliyor. İspanya yapımı filmin baş rollerinde Ingrid García Jonsson, Bruno Sevilla yer alıyor. Filmin orjinal adı Sweet Home. Bizimkiler de “Aa Home var, tamam adı Dehşet Evi olsun” demişler. Ayrıca bu film normalde iki yıl önce vizyona girmiş. Ülkemize niye bu kadar geç gelmiş bilinmiyor.

Founder

Haftanın biyografi filmi alanındaki Founder McDonalds‘ın yenilikçi bir fast food işletmesinden dünyanın en önde gelen fast food zincirine dönüşmesini sağlayan bir satış temsilcisi Ray Crock‘un maceralarını anlatıyor. Yönetmenliğini John Lee Hancock’un üstlendiği filmin başkarakterini ise ünlü aktör Michael Keaton canlandırıyor. Filmde ona Linda Cardellini ve Patrick Wilson gibi ünlü isimler eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ghost in the Shell - Kabuktaki Hayalet Film İncelemesi

Alt Tarafı Dünyanın Sonu

Filmde neredeyse tüm bilindik Fransız oyuncuların yer aldığı Fransa yapımı bu film uzun zamandır ailesini görmeyen bir yazar’ın ailesinin yanına gitmesiyle başlayan olayları anlatıyor. Filmin baş rollerinde Lea SeydouxMarion Cotillard ve Vincent Cassel yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise Kanadalı genç yönetmen Xavier Dolan üstleniyor.

beyin yakan