James Bond film serisinin yıldızı olan Roger Moore hayatını kaybetti. 89 yaşında dünyaya gözlerini yuman ünlü yıldız 1973 ile 1985 yılları arasında çekilmiş olan 7 James Bond filmi içerisinde başrolü oynadı. Ünlü aktörün ailesi Roger Moore’nin İsviçre’de hayata veda ettiğini söyledi. Ailesi bu haberi Twitter üzerinden ünlü oyuncunun sevenlerine duyurdu.

7 James Bond Filminde Oynadı

Ünlü yıldız Roger Moore toplamda 12 yıl içerisinde 7 James Bond filminde oynadı. Hayatı hakkında ayrıntılar ise şu şekilde;

  • İngiltere’nin Stockwell kentinde 1927 yılında dünyaya gelen Roger Moore 12 yıl boyunca J. Bond filmlerini kimseye kaptırmadı.
  • Babası polis annesi ise ev kadını olan Moore 1946 yılında askerlik görevini Kraliyet Ordusu’nda yaptı.
  • Live And Let Die adlı 1973 yapımlı filmde J.j Bond serisine ilk girişini yaptı. Bu filmin hemen ardından bir yıl sonrasında The Man With The Golden Gun filminde oynadı.
  • 1977 yapımlı The Spy Who Loved Me ve 1979 yapımlı Moonraker ile 1981 yılında For Your Eyes Only filmlerinde James Bond rolünü üstlendi.
  • Ünlü aktörün son James Bond filmi ise 1983 yılında çekilen A View To Kill olarak tarihe geçti.
  • UNICEF elçisi olarak 1991 yılından beri ‘SIR’ ünvanı ile görev yapıyordu.
  • Cenazenin Monaco’da düzenlenmesi planlanan bir törenle toprağa verileceği ailesi tarafından açıkladı.

James Bond
Evlilik Hayatı

Roger Moore hayatı boyunca toplamda 4 kez evlilik yaptı. Bu evliliklerden ilki 1946 yılında Doorn Van Steyn isimli kadın ile oldu. İlk evliliğini 1953 yılında bitirdi ancak aynı yıl içerisinde ikinci eşi olan Dorothy Squires ile evlendi. Ünlü aktörün ikinci evliliği de 1968 yılında son buldu. Roger Moore 1969 yılında Lusia Mattioli’den üç çocuk yaptı. Tüm çabalarına rağmen yine evliliğini 1996 yılında sonlandırdı. 7 kez James Bond filminde başrol oynayan Roger Moore yine son kez yapacağı evliliğini ise Kristina Tholstrup isimli Danimarkalı bir kadınla 2002 yılında gerçekleştirdi. Bir süredir de İsviçre de kanser tedavisi gördüğü belirtilen Roger Moore 2017 yılında kansere yenik düştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  PES 2018 Detayları Açıklandı!

efekt programları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz