Oyun severlerin hafızlarında pek çok oyun yer alıyor olsa da genellikle hikayesi derin olan aynı zamanda oynayış stili farklı olan oyunlar daha çok hafızalara kazınıyor. Bu oyunlardan biri de The Surge yani Souls yapımıyla  karşımıza çıkmaktadır. The Surge, oyun merkezinde kendi tarzını oluşturan bir yapımdır. Oyun severlere​ oldukça zorlu ve gerilimli duygular yaşatan oyun aynı zamanda hikaye ögeleri de oldukça ilgi çekicidir.

The SurgeThe Surge Kahramanlar ve Sınıflar

The Surge sahip olduğu mekanikler ile rakiplerinin önüne geçmiş durumda. Oyunda yer alan kahraman belden aşağı felçli yani parapleji bir kahraman olduğunu söylemek gerekiyor. Oyuna ilk girişte bu kahraman tekerlekli sandalyesi ile kısa bir tren yolculuğu yapıyor ve oyun başlıyor. Oyunun başlangıç evresinde sınıf seçmek için 2 oda yer alıyor. Bu sınıflardan ilki Lynx olarak karşımıza çıkıyor.

Lynx sınıfı hızlı hareket becerisinin yanında gelen saldırıların savunulması üzerine bir sınıftır. Bu sınıfta zırh giyimleri hafif oluyor ve vuruşları düşük derecede yer alıyor.

The Surge, oyununda yer alan bir diğer sınıf ise Rhino olarak biliniyor. Bu sınıfın diğer sınıfa göre artı ve eksi yönlerini mevcuttur. Rhino, ağır zırhlar giyebiliyor ve dolayısıyla hareketi çok yavaş olmaktadır. Savunma imkanı yüksek olan bu sınıfın hasar verme yüzdesi de Lynx sınıfına göre oldukça yüksek seviyede seyrediyor.

The SurgeThe Surge Hikaye

The Surge, oyununda yapılan saldırılar ve savunmalar için stamina harcaması söz konusu oluyor. Lynx daha az stamina tüketmesi ile biliniyor. Ancak diğer sınıf daha kullanışlı bir oyun seçeneğini sizlere sunuyor.

Genelde birçok oyun sever oyunun hikâyesine çok fazla önem veriyor. The Surge oyununa girince hikayesi olsa da çok fazla detay sunulmuyor. Hatta bizi direk aksiyon içine sürüklüyor. Oyunda sizlere drone ve zombiler savaş açıyor. Bunlardan drone uzak mesafeden sizlere atış etme şansına sahip ve diğer düşman zombiler yakına gelmek zorunda kalıyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meşhur Yazılım Hataları ve Sonuçları [liste]

The SurgeThe Surge Genel Değerlendirme

The Surge oyununda genel bir değerlendirme yapmak gerekirse ışıklandırma ve detaylı kaplamalar yer alıyor. Görsel bakımından da göze hoş gelen ve mükemmel tasarımlar bulunuyor. Oynayış bakımından da hafif zorluklar olsa da kullanışlı bir yapısı olduğu için genel itibariyle kolay oynanabilir. Oyun tam donanımlı olmasa da sizlerin bir süre idare edebilmesi için yardımcı rol oynayabilir. Oyunda ne kadar güzel yönler varsa zamanla eksi yönleri kendi gözünüz ile görebilirsiniz.

Zelda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz