The Magicians çok ters köşe yapan bir dizi. Gerçi Türkiye’de çok fan kitlesine sahip değil, yalnız bu bölümden sonra kendimi tutamadım. Biraz spoiler’sız konuştuktan sonra basacağım spoiler’ı.

The Magicians iki bölüm vasat, üçüncü bölüm efsane felsefesiyle ilerliyor. İlk sezonda da arada çok manyak bölümler izletip diğer bölümlerde fillerden başka bir şey vermedi. Yalnız çok güzel bir sezon finaliyle bizleri kendine bağladı. Bu sezon da hadi artık bir şeyler olsun derken efsane bir bölümle bizi darmaduman etti. Kısacası dizi hakkında hiçbir şey bilmeyen arkadaşlar burada dursun ve hemen diziyi izlemeye başlasın.

SPOILER'LI ALAN

Alice, sen ne yaptın Alice. O neydi öyle gı. Alice sonunda zincirleri kırıp kendini aştı. Onlar nasıl sahneleri ya. Tam yandı gitti diyoruz Beast’ın elini tutuyor arkadan. Resmen bizi ekrana kilitledi. Böyle gerilimli bir bölüm görmedim. Reynard ölecek mi derken birden Penny’nin çıkması, Quentin’in Julia’yı kurtarmaya koşması, en son Alice’in çıldırdıktan sonra Quentin’e doğru yürümesi, gerçekten heyecandan kalbimizi durduracak noktaya getirdi.

Şimdi Quentin ne yapacak derken geri döndü, öbürkülere doğru yürüdü. Sonra Quentin’in o zor kararı verişi. Oyunculuk çok süper. Dizinin senaryosu kadar oyunculukları da çok ön plana çıkıyor. Şahsen ben bu oyuncuları daha önce hiçbir dizide görmedim. Oyuncular deneyimsizliklerine rağmen çok güzel oyunculuk sergiliyor.

The Magicians Bilişim Teknik

Peki bundan sonra ne olacak. Sanırım Beast gerçekten öldü. Ve karşımızda kötü bir Alice var. Gerçi biraz imha edilmiş gibi gösterdiler. Şu an ya iyileşip hiç bir şey olmamış gibi devam edecekler. Ya da evil bir Alice ile karşılaşmak zorunda kalacaklar. Ya da Alice gerçekten öldü. Ama baba bir karakteri üçüncü bölümde öldüreceklerini düşünmüyorum. Ayrıca bir de Reynard var. Julia muhtemelen Reynard’ın peşinden koşmaya devam edecek. Belki bizimkilerle karşılıklı bir anlaşmaya gidebilir.

Neyse bu bölüm böyleydi. Bir daha ki efsane bölümle ile birlikte yine yazmayı düşünüyorum. The Magicians bu seneye damga vuran dizilerden olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bence The Magicians fantastik ve sıra dışı senaryoları seven herkesin izlemesi gereken bir dizi.The Magicians

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here