Nintendo’ya özel olarak üretilen Legend of Zelda: Breath of The Wild bu yıla damgasını vuran oyunlardan bir tanesi. Puanlarıyla oyun gündeminde oldukça uzun bir süre yer tutan oyunu inceliyoruz.

The Legend of Zelda: Breath of The Wild oldukça yüksek bir puan aldı. Methacritics de 105 incelemeden tam 97 puan alan oyun, oyuncuları gerçekten heyecanlandırıyor.Oyun puan olarak oldukça yüksek. Peki oyun bu puanı hakediyor mu, hadi bu oyuna yakından bakalım.

Zelda

Breath of The Wild Kimlere Hitap Ediyor

The Legend of Zelda: Breath of The Wild aslında bir açık dünya oyunu. Oyun bize kendisiyle ilgili her şeyi anlatmıyor. Oyunda keşfetmeye dayalı bir çok şey var. Ve bunlar keşfedildiğinde insanda gerçekten harika bir tatmin duygusu uyandırıyor. Açık dünya oyunlarını ve keşfetmeyi sevenler için bu oyun ilaç gibi gelecek.Ama oyunlarda keşfetmekten çok haz etmiyorsanız, yani oyunlarda keşfetmekle uğraşmak istemiyorum diyenlere bu oyunun hitap etmeyeceğini söyleyebiliriz.

Zelda

Zelda Efsanesi: Bir Açık Dünya Oyunu

Oyunun açık dünyası gerçekten çok geniş . Haritanın genişliğini aşağıdaki görselden rahatlıkla anlayabilirsiniz. Skyrim gibi haritası büyük olan bir oyuna fark atmış durumda. Oyunun açık dünyasında keşfedilecek çok fazla materyal bulunuyor . Oyunun en öne çıkan özelliği açık dünyasını bir çok ayrıntıyla süslemesi. Oyun bizlere tam anlamıyla her yerine tırmanabileceğimiz bir açık dünya barındırıyor . Açık dünyada karşımıza yapay zekası oldukça yüksek olan düşmanlar çıkıyor. Bu düşmanları alt etmek için farklı stratejiler uygulamamız gerekebiliyor.

Zelda

Büyüleyici Grafikler

Oyunun grafiklerine gelecek olursak oyun GTA veya Uncharted gibi tarzda grafiklere sahip değil. Yani oyun kendine has bir grafik tarzına sahip. Renkler oldukça dolgun duruyor. Oyunun renkleri ve atmosferi insan gözüne gerçekten hoş geliyor. Ve dinlendirici bir etki bırakıyor.

Ayrıntılı Oynanış

Oyun bizlere sade bir kombat sistemi sunuyor. Fakat bu kombat sisteminin yanında oldukça fazla ayrıntı buluyor. Aldığımız silahlar bir süre sonra eskiyor ve kullanılamıyor. Bu da silahın gücü yüksek olsa bile kullanma sırasında strateji uygulamayı gerektiriyor. Oyunda gerçekten çok fazla ayrıntı var. Örneğin karşınızdaki düşman size daha küçük bir düşmanı silahsız kaldığında fırlatabiliyor. Ya da kullandığınız silah ateşli ise çimler alev almaya başlıyor. Oyun bunun gibi çok fazla ayrıntıyla süslenmiş. Eğer oyunlarda bu tür ayrıntıları seviyorsanız bu oyun tam size göre.

Zelda

Oyunu Hangi Cihazlarda Oynayabilirim?

The Legend of Zelda: Breath Nintendo‘ya özel bir oyun. Bu yüzden bu oyunu oynamak için Nintendo Switch veya bir Wii U sahibi olmanız gerekiyor. Ne yazık ki ülkemizde Nintendo resmi olarak yok. Bu yüzden bazı satıcılar bu konsolu ve oyunu çok yüksek fiyatlara satabiliyor. Bu yüzden bu ürünü ve oyunu yurt dışından almanızı tavsiye ederim.

Zelda

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here