Tanıtım yazıları, son yıllarda internet sektörünün en popüler ticaret yöntemlerinden birisi. Webmaster forumları da dahil olmak üzere diğer platformlarda da tanıtım yazıları sitelerin özelliklerine göre uygun fiyatlarda satışa sunuluyor. Peki kişiler neden internet sitelerine tanıtım yazısı alma ihtiyacı duyuyor, yazıyı satın alan bir site ile almayan bir site arasında ne tür farklılıklar görülür ve tanıtım yazısının önemi niçin bu kadar büyük hep beraber inceleyelim.

Tanıtım Yazısı Avantajları Nelerdir?

Öncelikle tanıtım yazısı satışını güzel bir şekilde örneklendirmemiz gerekirse referans sistemi olarak anlatabiliriz. Örneğin özel bir üniversiteye girmek istiyorsunuz. Gireceğiniz üniversitenin rektörü de aile dostunuz. Dostunuzun referansını kullanarak üniversiteye çok daha kolay bir şekilde girebilirsiniz. Bunu yazı sistemine bağdaştıracak olursak ;

Örneğin sizin  X  sektöründe yeni bir internet siteniz var ve bu sitenizin arama motorunda daha iyi sıralarda görünerek daha çok ziyaretçi sahibi olmasını istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey ise tanıtım yazısı almak. Tabiki Google’da yükselmenin tek yolu tanıtım yazısı değil ancak en etkili yöntemlerden birisi olduğunu söylemek mümkün. Dikkat etmeniz gereken bir nokta var ki tanıtım yazınızı sitenizin sektörüne uygun bir internet sitenizden almanız  çok daha etkili bir yöntemdir. Siteniz X  sektöründeyken Y sektöründeki bir siteden yazı almak sitenizi geriye götürmese de aynı sektörde aynı sıralamada alınmış bir tanıtım yazısı kadar etkili olmayacaktır.

Satın aldığınız tanıtım yazısının internet sitesinde ne kadarlık bir süre boyunca yayında kalacağı da oldukça önemli. Bazı kişiler tanıtım yazınızı sitelerinde kısıtlı bir süre içerisinde yayınlasalar da bazı satıcılar site varolduğu müddetçe tanıtım yazınızın silinmeyeceğini garanti ediyor. Bu durumda istikrarlı bir tanıtım yazınızın bulunması sitenizin geleceği için daha iyi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elon Musk: Fütürist Dahi ve Bitmeyen Fikirleri

Tanıtım yazılarının fiyatları, hizmet alacağınız internet sitesinin trafik bilgisi, trafik kaynağı ve Alexa sıralamasına göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden elinizdeki tanıtım imkanlarını iyi bir şekilde değerlendirin. Gerekirse bu sektöre hakim bir uzmandan yardım alın. Sonuçta internet sitenizin geleceğine yön verecek olan bir seçim yapıyorsunuz ve yanlış yapılan bir seçim siteniz için binlerce ziyaretçi kaybı anlamına bile gelebilir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz