Sony Xperia XA1 Ultra, fotoğraf ve video tutkunları için adeta cennetten gelen bir telefon. Çünkü 4K video kaydedebilme kapasitesine sahip artı F/2.0 diyaframlı 23 MP arka kamera, yüksek çözünürlüklü özçekimler için ise 16 MP‘lik bir ön kameraya sahip.

Xperia XA1 Ultra sekiz çekirdekli Helio P20 işlemci ve 4GB belleğe sahip. Bu da oldukça güzel bir performans sunacaktır. 6″lik Full HD ekran ve Qnovo Adaptive Charging şarj teknolojisiyle dikkatleri üzerine bir kez daha çekmeyi başarıyor. 32 GB dahili hafızası ve microSD kart ile 256 GB kadar artırılabilir hafızası ile hiç bir şekilde depolama sıkıntısı çekmeden telefonu rahat bir şekilde kullanabileceksiniz. Telefonun ön yüzü ise Corning Gorilla Cam ile korunuyor. Qnovo Adaptive Charging özelliği, pilin kullanımını takip ederek ömrünü azami düzeye çıkartmak için şarj akımını ayarlayan bu özelliğe ek STAMINA modu ise bazı fonksiyonları kapatıp pil ömrünü artırarak en çok ihtiyaç duyulduğunda pilin daha uzun süre dayanmasını sağlıyor.

Xperia XA1 UltraKamerasına tekrar dönecek olursak ki dönmemiz lazım. Hareket halindeki nesneleri düşük ışıkta bile net ve gerçek renkleriyle yansıtmayı başarıyor. Kameranın deklanşörü ise el ile kullanılabiliyor. Bu da istediğiniz kareyi yakalamayı kolaylaştırıyor.

HTC U11Peki bu Xperia XA1 Ultra alınabilecek bir telefon mu?

Arkadaşlar açıkça söylemek gerekirse Xperia XA1 Ultra fotoğraf çekme tutkunları için oldukça yeterli gelecek hatta onları cezbedecek bir telefon ki zaten Sony için kamera oldukça önemli bir hale gelmiş durumda. Telefon oldukça güzel bir performansa sahip olacak zaten Helio P20 işlemci sizi asla yarı yolda bırakmayan işlemci kategorisine rahatça girebilir. Bunun yanında 4 GB Belleğe de sahip olacak telefon sizi adeta tatmin etmeye tasarlanmış durumda diyebiliriz. Telefonu alacak olan arkadaşlar fotoğraf çekmeye ilginiz varsa, 10 üzerinden 8’lik bir performans bekliyorsanız bu telefon rahatça işinizi görecektir. Ve unutmadan bu telefon bir Android One teknolojisine sahip olmasa da sizi Nougat 7.0 ile karşılayacak bu da gayet iyi bir işletim sistemi.

Xperia XA1 Ultra ne kadar fiyata sahip olacak?

Arkadaşlar Sony XA1 Ultra‘nın satış fiyatı Türkiye de ki internet alış-veriş sitelerinde 1.890 ₺ fiyatla satışa sunuldu.  Sony’nin yeni telefonunu resmi sitesinden görüntülüyebilirsiniz.

Core X

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here