Sony geçtiğimiz günlerde düzenlediği PlayStation Meeting etkinliğinde 4K destekli PlayStation 4 Pro ve PlayStation 4 Slim modellerini tanıttı.

4K desteği gibi özelliklerle oldukça güçlendirilen yeni PlayStation 4 Pro modeli performans noktasında rakiplerini alaşağı etmeyi planlıyor. 2,1 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli Jaguar işlemcisinden gücünü alan cihaz 8 GB RAM kapasitesi sunuyor. Artık 4K videoları destekleyen PlayStation 4 Pro Netflix ve Youtube gibi platformlardan 4K içerik deneyimini yaşamanızı sağlayacak. 4K video oyunları noktasında şimdilik bir desteğe sahip olmayan cihaz bunu ileride gelecek güncellemelerle çözeceğini düşünüyoruz.

ps4-pro-resmen-tanitildi-bilisimveteknik-com

Böylece PlayStation Neo söylentilerine son noktayı koymuş olan Sony cihazı bir ‘Pro’ versiyon olarak piyasaya sunmuş bulundu. Tüm bunlarla birlikte PlayStation 4 Slim modeli ise klasik PlayStation 4’ün sadece tasarım açısından ince versiyonu olarak görücüye sunuldu.

PlayStation Meeting etkinliğinde açıklanan bilgilere göre Sony PlayStation 4 Pro, 399 $ fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak ancak cihazın ülkemizdeki fiyatı henüz bilinmiyor.

1 YORUM

Comments are closed.