Piyasadaki En İyi 10 Kulakiçi Kablosuz Kulaklık [liste]

0
1190

Sizler için şu an piyasada bulunan en iyi 10 tamamen kablosuz kulakiçi kulaklıkları sıraladık. Bazıları spor odaklı, bazıları ise tasarım. Hepsi birbirine yakın özellikler sunuyor. Buyrun en iyisini siz seçin.

1Samsung Gear Icon X

Samsung bu sene çıkarttığı Gear Icon X isimli tamamen kablosuz kulaklığıyıla dikkatleri üzerine çekti. Kalp ritmi ölçme ve dokunmatik kontrol yüzeyi gibi özelliklerle öne çıkan cihaz 119 $ yurtdışı fiyatıyla raflarda. Listede ülkemizde tek satılan kablosuz kulaklık olarak bulunan Gear Icon X’i 599 ₺‘ye çevrimiçi mağazalarda bulabilirsiniz.

2The Dash

Bir Kickstarter projesi olarak yola çıkan Dash, Bragi firması tarafında geliştirlmekte. Piyasadaki ilk kulakiçi tamamen kablosuz kulaklıklardan olan Dash kemik mikrofon özelliğiyle diğer kulaklıklardan ayrılıyor. Piyasa fiyatı 299 €.

3Earin

Yine bir Kickstarter projesi olarak yoluna başlayan Earin listedeki en minimalist tasarıma sahip kablosuz kulaklık. Tasarım açısından çok dikkat çeken ve 600 mAh kapasiteli bir şarj kutusuna sahip olan Earin 199 $‘dan raflardaki yerini alıyor.

4Motorola VerveOnes

Motorola‘nın Verve ortaklığıyla ürettiği kablosuz kulaklıklar iki seçenek olarak karşımıza çıkıyor. VerveOnes+‘ın kardeşinden tek farkı IP57 su geçirmezlik sertifikası bulunması. Listedeki tek su geçirmez kulaklık olan VerveOnes+ ile yüzerken müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca her iki kulaklık ta Siri ve Google Now desteği var. Fiyatlar anlaşılabileceği gibi 199 $ ve 249 $ şeklinde.

5Sony Xperia Ear

Sony, listedeki diğer kulaklıklardan daha çok bir seli asistan olan Xperia Ear’i tek parça olarak piyasaya sunuyor. Sesli asistan özelliği sayesinde sesinizle telefonunuza hükmetmenizi sağlıyor. Ayrıca IPX2 su koruması bulunan cihazın fiyat bilgisi bulunmuyor.

6Erato Apollo 7

Alüminyum kasasıyla dikkat çeken Apollo 7 ter ve yağmura karşı dayanıklı. Ayrıca Siri ve Google Now gibi asistanları destekleyen Apollo 7 299 $ fiyat etiketine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sağlık Alanında Kullanılan 5 Yeni Teknoloji [liste]

7Jabra Elite Sport

Spor odaklı olan Jabra Elite Sport IP67 sertifikasıyla su geçirmiyor. Ayrıca Jabra’nın diğer kulaklıklarında olduğu gibi kişisel spor koçluğu yapan sesli asistanı mevcut. 9 saate kadar kullanım süresi vadeden Jabra Elite Sport 249 $‘dan ön siparişe açık.

8Onkyo W800BT

Ses konusunda oldukça başarılı deneyim oluşturan Onkyo W800BT tasarım açısından rakiplerine göre biraz kaba kalıyor. Büyük bir şarj kutusuna sahip cihaz direk USB üzrinden şarja izin veren bir kabloyu üzerinde bulunduruyor. Fiyatı ise 299 $ ile cep yakıyor.

9Kanoa

Diğer alternatiflerine göre biraz daha gençlere hitap eden bir tasarıma sahip olan Kanoa 6 saate kadar şarj süresi sunuyor. Fiyat olarak ta etkileyen Kanoa 199 $ değerinde.

10Apple AirPods

Apple‘ın tasarımıyla hiç kimsenin hoşuna gitmeyen AirPods‘u yine de donanımsal özellikleriyle rakipleriyle yarışır. 15 dakika şarjla 3 saat kullanım süresi vadeden cihaz Siri ile entegre çalışıyor. Apple AirPods her Apple ürünü gibi 779 ₺ fiyatıyla can yakıyor. Cihaz Ekim sonunda satışa sunulacak.