Canlı bilgi yarışmaları artık hayatımızın bir parçası. Kişisel bir girişim olarak hayatına başlayana Hadi‘yi Turkcell’in keşfedip fonlamasıyla bugünlere getirmesinin ardından, canlı bilgi yarışması rekabetine Türk Telekom’un biz hiç geri kalır mıyız mottosuyla Eleq‘i sokmasıyla insanların canlı bilgi yarışmalarına olan bakış açıları değişmiş oldu. Oyna Kazan nedir ve nasıl oynanır? Oyna Kazan joker nasıl alınır? Oyna Kazan giriş bileti nasıl alınır? gibi sorularınızın tümünü bu rehberde açıklıyoruz.

Son olarak oyuna katılan isim olan Onedio ise Oyna Kazan isimli canlı bilgi yarışmasını kısa bir süre önce yayın hayatına soktu. Hadi ve Eleq ile genel hatlarıyla aynı olan uygulama ödül dağıtım mantığı konusunda biraz farkları bünyesinde barındırıyor. Ayrıca oyunun ilk bakışta anlamlandıramadığım bir durumu var ki o da oyna kazan giriş bileti. Yazının sonlarına doğru açıklayacağım bu konuyu burada bırakıp uygulamadan biraz daha bahsetmek istiyorum.

Oyna Kazan Nasıl Oynanır?

Oyna kazanın oynanış mantığı Hadi ve Eleq’e çok yakın. Öncelikle yarışma her gün saat 20:00’de başlıyor. Eleq’in de aynı saatte başladığını işin içine katarsak yarışmacıları Oyna Kazan ve Eleq arasında bir seçim yapmak zorunda bırakmak pek mantıklı bir adım olmamış gibi duruyor. Ama yarışma daha beta sürecinde olduğu için belki bunun istatistiklerine kötü etki ettiğini değerlendirip yarışmanın saatini değiştirebilirler. Bunun yanında yarışmayı neşeli ve muzip tavrıyla İbrahim Selim sunuyor.

Yarışma başladıktan sonra elenenler sonucunda 1000 kişi kalana kadar soruları cevaplamaya devam ediyorsunuz. Ödüller son kalan 1000 kişiyi kapsıyor. Her yarışmada otomatik 3 adet joker kullanma hakkınız bulunuyor. Bunları kullandığınız halde hala sorulara yanlış cevap verirseniz eleniyorsunuz. Her soruya cevap vermek için yalnızca 10 saniyeniz var. Yarışma son 1 kişi kalana kadar yada herkes elenene kadar devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cloudflare Nedir? Cloudflare DNS Kurulumu Nasıl Yapılır?

oyna kazan giriş bileti nasil alinir

Oyna Kazan Jokerleri

Oyna Kazan joker açısından diğer yarışmalardan biraz daha cömert duruyor. Oyna Kazan canlı bilgi yarışması kullanım inisiyatifinize 3 farklı joker sunuyor. Bunlar Ekstra Can, Çift Cevap ve Eleme şeklinde. Ekstra Can jokeri, yanlış cevap verirseniz, yada soruyu belirtilen süre zarfında cevaplayamazsanız yarışmaya devam etmenizi sağlıyor. Eleme jokeri, yine cevabını bilemediğiniz bir soruda yanlış cevaplardan birini elemenize yarıyor. Çift cevap jokeri ise şayet iki şık arasında kalırsa iki şıkkı da işaretlemenize olanak tanıyor.

Arkadaşlarınızı oyuna davet ederek joker kazanabilirsiniz. Yapılması gereken arkadaşınızın uygulamaya giriş yaparken referans kodu kısmına sizin kullanıcı isminizi yazmak. Bu arada benim referans kodum ‘kahraman’. Ayrıca farklı kanallardan kazandığınız joker kodunuzu uygulama anasayfasında ‘OK Hakkında’ kısmına tıklayarak ‘Joker Kodu Gir’ alanına girerek kazanabilirsiniz.

Ayrıca oyunun jokerleri ücretli olarak ta temin edilebilmekte. Anasayfadaki koskaca Joker Satın Al butonuna bastığınızda karşınıza birbirinden farklı 7 satın alma seçeneği çıkıyor. Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi en uygunu %50 indirimle 6,99 ₺ olan paketi alıp tüm her bir jokerden 2’şer tane edinmiş oluyorsunuz.

Oyunun Ödülleri

Oyna Kazan canlı bilgi yarışmasının ödül mantığı yazının başında dediğimiz gibi Hadi ve Eleq’ten farklı olarak daha inovatif bir yaklaşım sunuyor. Yarışmanın şu anki ödülleri beta süreci dolayısıyla normalde olması planlanan farklı. İçerisinde bulunduğumuz şu süreç içerisinde yarışmaya katılmak isterseniz ödül kazanabilmek için en az son 10’a kalmak zorundasınız.

Son 10’a kalan bütün yarışmacılar 25’er ₺ ödül kazanıyor. Son 10’a kalanlar arasında son 5’e kalanlar ise 100’er ₺ ödül daha kazanıyor. En son ise yarışmadan elenmeden son soruyu doğru cevaplayabilen son kişi ise ödülüne 250 ₺ daha katarak toplamda 375 ₺ kazanmış oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meşhur Yazılım Hataları ve Sonuçları [liste]

Yarışmanın beta süreci sonrasında ise ödül dağıtım stratejisi sona kalan 1000 kişiden itibaren başlayacak. Sona kalan 1000, 500, 100, 20, 5 ve 1 olmak üzere ödüller katlanarak artıyor. Kazandığınız ödüllerinizi 50 ₺ sınırına ulaştığında istediğiniz IBAN nolu banka hesabına çekebilirsiniz. Ayrıca Param ile gidilen anlaşma sonucu beta süreci sonrasında Param hesabına da paranızı çekebileceksiniz.

oyna kazan giriş bileti joker

Oyna Kazan Giriş Bileti

Şimdi gelelim asıl sıkıntılı olan oyna kazan giriş bileti mevzusuna. Aslında çok sıkıntılı bir durum yok yalınız beta sürecinin getirdiği ufak bir eksiklik sadece bu. Öncelikle oyuna katılabilmek için uygulamayı Apple App Store yada Google Play Store‘dan indirip akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. Ardından sizden ülke seçimi, cep telefonu numarası ve oyna kazan giriş bileti diye bir şey isteniyor. Peki bu oyna kazan giriş bileti nedir? Bunu nereden almam gerekiyor? Bu detayları bilmeyenlerin biraz araştırma yapması isteniyor.

Bunun sebebi geliştirici Onedio’nun şu anki süreçte oyuncu sayısını minimumda tutmak istemesinden kaynaklanıyor. Oyna kazan giriş bileti aslında bir davet kodu ve bunu @oynakazanapp Instagram adresine mesaj göndererek kazanabiliyorsunuz. Bu mesaj sonucunda ise herkese verdikleri davet kodu oynadıkçakazan ve onedio oluyor. Yani dolayısıyla artık bildiğinize göre daha uğraşmanıza gerek yok.

Oyna kazan giriş bileti kısmını da atladıktan sonra mesaj olarak telefonunuza gelen şifreyi girmeniz isteniyor. Sonrasında ise bir kullanıcı adı belirleyerek sizi uygulamayla tanıştıran arkadaşınızın kullanıcı adını referans kodu alanına girebilirsiniz.

Tekrardan bana destek olmak isterseniz referans kodu alanına kasirga yazarak destek olabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler. Bu incelemeyi beğendiyseniz Kod Yazmayı Öğrenmek İçin En İyi 5 Uygulama adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Peki siz en çok hangi canlı bilgi yarışması uygulamasını tercih ediyorsunuz? Aşağıdaki anketten yanıtlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Beğenilmek Mi, Paylaşılmak Mı? [dosya]

 

3 YORUMLAR

  1. Referans ile üye olmamıştım ama kahraman kodunu şimdi ekledim, çaban için teşekkürler, umarım bir can kazanmışsındır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz