Marvel filmleri, içinde bulunduğumuz asrın en popüler janrası süper kahraman filmlerinin öncülerinden. Şüphesiz en çok beklediğimiz ve takip ettiğimiz fantastik filmler Marvel ve DC filmleri. Yılda ortalama 20 süper kahraman filmi izlediğimiz şu dönemin lideri ise tabi ki Marvel.

Marvel,  2008 yılında teker teker karakterleri işlemek yerine ortak evren mantığında tüm karakterlerin bir arada olacağı yeni Marvel Sinematik Evreni‘ni başlattı. Kısaca MCU olarak adlandırılan proje ile çok büyük bir işe girişen Marvel geçtiğimiz 11 yılda gerçekten büyük işler yaparak büyük paralar kazandı.

Peki bu evrendeki filmleri, dizileri, kısa filmleri, mini dizileri ve web videoları hangi sırayla izlenmeli? Marvel filmleri sırası biraz karışık. Çünkü tüm film ve dizi bölümleri çıkış tarihleriyle evrenin zaman çizelgesiyle uyuşmuyor. İşte bu sorunun cevabı aşağıdaki dev dosyamızda. Sıralamayı oldukça objektif yapmaya çalıştık.

1.Evre: Daha Yeni Isınıyoruz

1 Captain America: The First Avenger

The Fisrt Avenger Marvel FilmleriThe First Avenger MCU’nun ilk filmi değil yalnız zaman çizelgesine göre 1940’larda geçtiği için birinci sıraya koyuyoruz. Chris Evans’ın baş rolünde oynadığı film Captain America’nın orijin hikayesini anlatıyor. Kadroda Hayley Atwell, Sebastian Stan, Tommy Lee Jones, Hugo Weaving ve Dominic Cooper gibi önemli isimler var.

2 Agent Carter [1. Sezon]

Agent Carter Marvel DizileriThe First Avenger’ın bittiği yerden başlayan dizi Captain America’nın biricik aşkı Agent Peggy Carter’ın maceralarını konu alıyor. Agent Peggy Carter rolünde yine Hayley Atwell’i izliyoruz.

3 Agent Carter [kısa film]

Marvel Filmleri

The Firs Avenger’ın DVD’si ile birlikte gelen kısa film çok bilinmiyor. Agent Carter’ın solo hikayelerinin başladığı kısa film bu sırada izlenebilir. Yalnız bundan sonra gelecek Agent Carter dizisinin birinci sezonu bu filmin ortasında geçiyor.

4 Agent Carter [2. Sezon]

5 Captain Marvel

Marvel FilmleriCarol Danvers nam-ı diğer Captain Marvel‘ın hikayesini anlatan film aslında bu Marvel filmleri arasında çıkmadı. Bu bir ‘Marvel filmleri listesi’ olmaktan daha çok bir zaman çizelgesi olduğu için bu sırayla izlemek daha uygun. Marvel film sırası biraz karışık demiştik.

Captain Marvel’ın orijin hikayesine odaklanan filmde Captain Marvel rolünde Brie Larson‘a Nick Fury rolüyle Samuel L. Jackson ve Philip Coulsen rolüyle de Clark Greg eşlik ediyor.

6 Iron Man

Iron Man - Marvel FilmleriGünümüzdeki Marvel hikayeleri bu filmde Tony Stark’ın kendine demir zırhını yapmasıyla başlıyor. Ayrıca Tony Stark, Pepper Potts ve Phil Colson karakterleri ilk olarak bu filmde karşımıza çıkıyor.

Filmde Tony Stark rolüyle Robert Downey Jn.‘a Pepper Potts rolüyle Gwayneth Paltrov eşlik ediyor.

7 Iron Man 2

Iron Man 2 - Marvel Filmleri

İlk Iron Man filminin devamı niteliğindeki film, Tony Stark’ın Ivan Vanko ile kapışmasını konu alıyor. Bu filmde Natasha Romanov, nam-ı diğer Black Widow karakteriyle ilk defa karşılaşıyoruz.

En iyi Marvel filmleri listesi içinde her zaman üst sıralarda yer lan Iron Man 2’de Ivan Vanko karakterini usta oyuncu Micky Rourke canlandırırken Black Widow rolüyle Scarlett Johanson’u izliyoruz.

8 The Consultant

The Consultant - Marvel Kısa FilmleriPhil Coulson’un Jasper Sitwell ile “Danışman”ı ayarlamaları hakkında konuştuğu kısa film. Danışman’ı The Incredible Hulk’ın after-credits sahnesinde göreceksiniz.

9 The Incredible Hulk

Marvel Filmleri

Hulk’ın hızlı bir şekilde orijinine değinip sonra Emil Blonsky ile olan savaşını konu alan film aslında diğer Marvel filmleri ile çok bir alakası yok. İzlemezseniz çok bir şey kaybetmezsiniz.

Bu filmde sonradan Mark Ruffalo’ya devredilecek Hulk rolünü Edward Norton oynuyor. Emil Blonsky rolünde ise usta oyuncu Tim Roth’u izliyoruz.

10 A Funny Thing Happened on the Way to Thor’s Hammer

Marvel Filmleri

Bu kısa film Iron Man 2 filminde New Mexico’da işim çıktı diyerek Thor’un çekicine bakmaya giden Coulson’ın yolda başından geçen komik bir hikayeyi konu alıyor.

11 Thor

Marvel Filmleri

Kısaca Thor’un orijin hikayesini anlatan filmde Thor, Loki ve Jane Foster karakterleriyle tanışıyoruz. Bu filmde Thor rolüyle Avustralya’lı oyuncu Chris Hemsworth evrene dahil oluyor. Ayrıca Loki rolüyle çok beğeni kazanan Tom Hiddleston ve ve Jane Foster rolüyle Natalie Portman kadroda yer alıyor.

Bununla beraber Hawkeye rolüyle Jeremy Renner de az da olsa filmde görünüyor. Ayrıca kadroda Anthony Hopkins, Idris Elba, Stellan Skarsgard ve Ray Stevenson gibi önemli isimler de var.

12 The Avengers

Marvel Filmleri

Thor’dan hemen sonraki olayları konu alan ilk The Avengers filmi ile tüm kahramanlarımız ilk defa bir araya gelmiş oluyor. Böylece Yenilmezler serisi ilk filmi ile 1.Evre’yi kapatmış oluyor.

2.Evre: Travmalar ve Acı Sonlar

13 Item 47

Marvel Filmleri

New York savaşından sonra bir çiftin başından geçenleri konu alan kısa filmin baş rolünde Lizzy Caplan oynuyor.

14 Iron Man 3

Marvel Filmleri

Bu film New York savaşı sonrası Tony Stark’ın yaşadığı travmalar ile birlikte başından geçen maceraları konu alıyor. Listedeki en iyi Marvel filmleri arasında olduğunu belirtmek lazım. Kötü adam rolünü ise usta oyuncu Guy Pearce üstleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Doğadan Esinlenerek Yapılan İcatlar [liste]

15 All Hail the King

Marvel Filmleri

Iron Man 3’ten sonra deneyimli oyuncu Ben Kingsley’in canlandırdığı Mandarin’e ne olduğuna açıklık getiren kısa film.

16 Agents of SHIELD [1. Sezon 1-7 Bölümler]

Marvel Filmleri

Agent Coulson’ın önderliğindeki bir grup Shield ajanlarının maceraları bu noktada başlıyor. Böylece bu girişimle Marvel dizileri başlamış oldu.

17 Thor: The Dark World

Marvel Filmleri

Bu filmde yine Thor’un maceralarını izliyoruz. Film biraz uzaktan Agents of Shield’a bağlanıyor. Kötü rolde ise tecrübeli oyuncu Christopher Eccleston kadroya katılıyor.

18 Agents of SHIELD [1. Sezon 8-15 Bölümler]

19 Captain America: The Winter Soldier

Marvel Filmleri

Tüm Marvel filmleri arasında en iyilerden biri olan The Winter Soldier, Agents of Shield’la paralel gidiyor. Bunu arada izleyip Shield‘ın çöküşüne kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Chris Evans’ı tekrar Kaptan rolünde izlediğimiz filmde Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Sebastian Stan ve Robert Redford gibi ismler tekrar boy gösteriyorlar. Ayrıca Falcon rolüyle Anthony Mackie bu filmde evrene dahil oluyor.

20 Agents of SHIELD [1. Sezon 16-22 Bölümler]

21 Agents of SHIELD: Double Agent

Aslında bu evrene dahil olmayan bir web dizisi. Toplam 20 dakika falan sürüyor. Bir ajanın Marvel stüdyolarından Agents of SHIELD senaryolarını çalmaya çalışmasını izliyoruz. Salak bir dizi yalnız hemen hemen tüm Agents of SHILED karakterleri yer alıyor. Sadece biraz daha Marvel diyorsanız izleyin.

22 Guardians of The GalaxyVol. 1

Marvel Filmleri

Diğer Marvel filmleri ile şimdilik çok bir bağı olmayan bu film Star Lord, Gamora,  Drax, Rocket Racoon ve Groot karakterlerini bizlerle tanıştırıyor. Karakterleri sıralarıyla Chris Pratt, Zoe Saldana ve Dave Bautista canlandırıyor. CGI karakterler Rocket ve Groot’u ise Bradley Cooper ve Vin Diesel seslendiriyor.

23 Guardians of the Galaxy Vol. 2

Galaksinin Koruyucuları 2 Marvel FilmleriGuardians of the Galaxy’nin devamı niteliğindeki filmde kahramanlarımızın yeni maceralarını izliyoruz. Ego, Stakar Ogord ve Mentis karakterleri bu filmde evrene dahil oluyor.

Kötü adam Ego rolünde usta oyunuc Kurt Russel’ı izlerken Mentis rolüyle Pom Klementieff takıma dahil oluyor. Stakar Ogord rolüle ise Sylvester Stallone da filmde küçük bir yere sahip. Filmin incelemesi için tıklayınız.

24 Agents of SHIELD [2. Sezon 1-10 Bölümler]

25 Daredevil [1.Sezon]

Marvel Filmleri

Marvel Netflix dizilerinin Marvel filmleri ile aynı evrende geçtiğine dair tam bir bilgi yok. Ama genel kanaat ve dizilerden filmlere yapılan göndermeler ışında aynı evrende olduğu düşünülüyor. Ama neyse, Marvel diyoruz ve Daredevil’ın birinci sezonunu buraya koyuyoruz.

Charlie Cox’un muhteşem Matt Murdock performansına Foggy Nelson rolüyle Elden Hensen ve Karen Page rolüyle Deborah Ann Voll eşlik ediyor. Ve tabi ki mükemmel Kingpin canlandırmasıyla Vincent D’Onofrio’yu ve Knight Nurse‘ümüz Rosario Dawson’ı unutmuyoruz.

26 Agents of SHIELD [2. Sezon 11-18 Bölümler]

27 Avengers: Age of Ultron

Marvel Filmleri

Avengers ekibinin tekrar toplandığı bu filmde Vanda ve Pietro Maximoff kardeşlerle ilk defa tanışıyoruz. Film Agent of SHIELD ile ufak ta olsa bir paralelliğe sahip.

Scarlett Witch rolüyle Elizabeth Olsen ve Quicksilver rolüyle Aaron Johnson Marvel filmleri evrenine adım atmış oluyorlar.

28 Agents of SHIELD [2. Sezon 19-22 Bölümler]

29 WHIH EXCLUSIVE: Scott Lang Interview

Marvel FilmleriIron Man 2 filminden hatırlayacağınız muhabir Christen Everhart’ın Civil War’a kadar olan olayların haberlerini sunduğu bu program Youtube üzerinden yayınlandı. Bu bölümde Scott Lang ile röportaj yapıyorlar. Program şu an devam etmiyor. Ve izlemezseniz hiç bir şey kaybetmezsiniz.

30 Ant-Man

Marvel Filmleri

Film gayet kendi çapında bir hal izliyor. Scott Lang rolüyle Paul Rudd’u, Hank Pym rolüyle ise Michael Dougles’ı izliyoruz. Hank Pym’in kızı ve Ant-Man‘in sevgilisi Hope van Dyne karakterini ise Evangeline Lilly canlandırıyor. Bu film ile 2. Evre bitmiş oluyor.

3.Evre: Marvel Filmleri’nin Altın Çağı

31 Jessica Jones [1.Sezon]

Jessica Jones Marvel DizileriÜçüncü evreye başlarken Daredevil ile paralel giden Jessica Jones iyi bir seçim olabilir. Jessica Jones rolünü Krysten Ritter oynarken kötü adam Purple Man rolüyle ise David Tennant’ı izliyoruz.

32 Luke Cage [1.Sezon]

Luke Cage - Marvel DizileriMarvel evreninin kurşun geçirmez abisi Luke Cage’in maceralarını anlatan dizinin baş rolünü Mike Colter üstleniyor. Ayrıca Rosario Dawson tekrar eden rolüyle kadroda yer alıyor.

33 Agents of SHIELD [3. Sezon 1-13 Bölümler]

34 Daredevil [2. Sezon]

Marvel FilmleriDaredevil’in ikinci sezonunu araya almamızın önemli bir sebebi var, ama spoiler olur diye söylemiyoruz. Ayrıca diziye Elektra karakteriyle Élodie Yung katılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Süper Karakter İncelemesi #2 Jessica Jones Kimdir?

35 Agents of SHIELD [3. Sezon 14-19 Bölümler]

36 Team Thor

Team Thor - Marvel Kısa FilmleriTeam Thor, Team Thor: Part 2 ve Team Darry isimli üç web videosundan oluşan mini seri Thor’un kendi karakteriyle parodisini sergiliyor. Evrenle bir bağlantısı yok. Sadece daha fazla Chris Hemsworth görmek isteyenler Youtube üzerinde bulabilirler.

37 Captain America: Civil War

Civil War İncelemesiTüm kahramanların toplandığı ve birbiriyle kapıştığı bu film yine Marvel fimleri arasında en iyilerinden diyebiliriz. Tom Holland’ın canlandırdığı Spider-Man ve Chadwick Boseman’ın rolüyle Black Panter karakterleri bu filmle evrene dahil oluyorlar.

38 Black Panther

Marvel Filmleri - Black PantherMarvel filmleri 2018 yılında çok büyük başarılar yakaladı. Bunlardan biri şüphesiz 700 milyon doları geçen hasılatı ve kazandığı Oscar ödülleriyle Black Panther. Karakterin Civil War sonrası başından geçen olayları anlatan filminde kadroya son zamanlarda yıldızı parlayan Michael B. Jordan Killmonger rolüyle katılıyor.

39 Spider-Man: Homecoming

Marvel FilmleriSony ile anlaşılarak Marvel filmleri arasına katılan Spider-Man’in kişisel hikayesinde May Hala rolünde Marissa Tomei ve Vulture rolüyle Michael Keaton oynuyor.

40 WHIH World News: Attack in Lagos

Marvel Web VideolarıChristen Everhart Civil War’daki Lagos olayını değerlendiriyor. Bu programın Youtube kanalında başka vieolar da var yalnız pek bir işe yaramıyorlar.

41 Agents of SHIELD [3. Sezon 20-22 Bölümler]

42 Doctor Strange

Doctor Strange Marvel FilmleriCivil War‘dan hemen sonra geçen Doctor Strange, Dr. Setephen Strange karakterinin origin hikayesini anlatıyor. Filmin baş rolünü üstlenen İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch’e yine usta oyuncu Tilda Swinton eşlik ediyor.

Bununla beraber Rachael McAdams, Chiwetel Ejiofor, Mads Mikkelsen ve Benedict Wong gibi önemli isimler filmin kadrosunda kendilerine yer bulabilmişler.

43 Agents of SHIELD [4. Sezon 1-8 Bölümler]

44 Agents of SHIELD: Slingshot

Slingshot - Marvel Web DizisiBu kısa web dizisi Slingshot karakterinin başından geçen küçük bir olayı konu alıyor. Toplamda yarım saatten oluşan 6 bölümü var.

45 Agents of SHIELD [4. Sezon 9-18 Bölümler]

46 Iron Fist [1. Sezon]

Iron Fist - Marvel DizileriGame of Thrones‘tan tanıdığımız aktör Finn Jones’un baş rolünü üstlendiği dizi Iron Fist karakterinin New Yor sokaklarındaki tehditlerle mücadelesini anlatıyor. Kahramanımıza dizide Jessica Henwick, Jessica Stroup ve Tom Pelphrey eşlik ediyor.

47 The Defenders

Marvel FilmleriIron Fist’ten hemen sonrasında izlenecek bir dizi varsa o da The Defenders‘tır. Aynı mahalledeki  4 kahramanımızın buluştuğu olay olarak tarihe geçen dizi 8 bölümüyle nefesleri kesiyor. Diziye ekstradan usta oyuncu Sigourney Weaver katılıyor.

48 The Inhumans

Marvel Filmleri

Kısa ve tek sezonluk bu dizide Agents of Shield’ta öğrendiğimiz tanıdığımız Inhumans ırkını inceliyoruz. Başrollerini Anson Mount, Serinda Swan ve yine Game of Thrones’tan tanıdığımız Iwan Rheon’un paylaştığı dizi Marvel filmleri arasında pek bir etkisi yok. Yani izlemeseniz de olur.

49 Agents of SHIELD [5. Sezon 1-10 Bölümler]

50 The Punisher [1. Sezon]

Marvel FilmleriJon Berthal’un canlandırdığı Frank Castle nam-ı diğer The Punisher öldürmeye devam ediyor. Dizide Jon Berthal’a Amber Rose Revah, Ben Barnes ve Micro rolüyle Ebon Moss-Bachrach eşlik ediyor. Son bölümleriyle heyecanın arttığı diziyi bir oturuşta bitireceksiniz.

51 Jessica Jones [2. Sezon]

Marvel FilmleriJessica Jones’un maceralarının devamına odaklanan sezon ilk sezondan daha mı iyi sanki.

52 Luke Cage [2. Sezon]

Marvel FilmleriLuke Cage’in devam eden maceralarına bu sezon Mustafa Shakir ve Gabrielle Dennis katılıyor.

53 Runaways [1. Sezon]

Marvel FilmleriKadrosunda Allegra Acosta, Virginia Gardner ve Rhenzy Feliz gibi genç ve çok popüler olmayan isimleri barındıran ve MCU‘ya dahil olduğu bilgisi dışında evrenle pek alakası olmayan dizi bir grup gencin kaçışını anlatıyor. Sadece daha fazla Marvel diyenler izlesin.

54 Agents of SHIELD [5. Sezon 11-22 Bölümler]

55 Ant-Man and the Wasp

Marvel FilmleriInfinity War‘dan önce Ant-Man ve Wasp’ı izlemenizi öneriyoruz. Yalnız after-credits sahnesine anlam veremeyebilirsiniz. İsterseniz onu Infinity War’u izleyip tekrar gelip göz atın.

56 Thor: Ragnarok

Marvel FilmleriInfinity War’dan önceki son durağımız ise Ragnarok. Asgard’ın yok oluşunu izlediğimiz filme  Thor’un kız kardeşi Hela rolüyle usta oyuncu Kate Blanchett katılıyor. Ayrıca kadroda Tessa Thompson, Jeff Goldblum ve Karl Urban gibi önemli isimler de yer alıyor.

57 Avengers: Infinity War

Marvel Filmleri

Guardians, Doctor Strange ve diğer Avengers ekibinin ilk defa bir araya geldiği tarihi film gişe rekorlarını alt üst etmeyi başardı. Thanos rolüyle müthiş performans sergileyen Josh Brolin’in Marvel filmleri kapsamında rol bulmasına çok mutluyuz.

58 Cloak & Dagger [1. Sezon]

Marvel FilmleriRunaways gibi MCU’ya dahil olduğu bilgisi dışında evrenle pek bir ilgisi olmayan ve baş rollerinde Aubrey Joseph ve Olivia Holt’u izlediğimiz dizi. Bunu da sadece daha fazla Marvel diyenler izlesin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Süper Karakter İncelemesi #3 Wolverine Kimdir?

59 Iron Fist [2. Sezon]

Marvel FilmleriAlice Eve‘in katıldığı 2. sezonda Iron Fist New York sokaklarında yumruğunun hakkını vermeye devam ediyor.

60 Daredevil [3. Sezon]

Marvel FilmleriMarvel-Netflix ortaklığının en iyi meyvesi olan Daredevil’in 3. sezonunda Matt Murdock abimiz Wilson Fisk ile olan savaşına devam ediyor.

61 The Punisher [2.Sezon]

Punisher 2.Sezon Marvel DizileriFrank Castle, nam-ı diğer The Punisher, cezalandırmaya devam ediyor. Yeni kötü adamlarla baş edilmeye çalışıldığı sezonda kadroya Josh Stewart ve Giorgia Whigham katılıyor.

62 Runaways [2. Sezon]

Runaways 2. Sezon - Marvel DizileriBu sezonuyla daha çok MCU bağlantısı barındıran kaçaklarımız maceralarına devam ediyorlar.

63 Avengers: Endgame

Marvel FilmleriInfinity War’da çıkan sorunların çözülmeye çalışılacağı film 3 Mayıs 2019’da vizyona girecek. Avengers serisi içerisinde en çok bekleneni ve en çok hasılat getirecek olanı şüphesiz Endgame.

Evreninin 4.Evresi ve Gelecek Marvel Filmleri ve Dizileri

64 Spider-Man: Far From Home

Spider-Man Far From Home - Marvel FilmleriAvengers: Endgame’in hemen sonrasında geçen macerada Peter Parker’ın Jack Gylanhall’un canlandırdığı Maestro ile düşmanlara karşı savaşını izleyeceğiz. Kadroda Nick Fury rolüyle Samuel L. Jackson da yer alıyor. Film 5 Temmuz’da vizyona girecek. Sony’in yapımcılığını yaptığı filmin ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

65 Jessica Jones [3. Sezon]

Jessica Jones - Marvel DizileriMarvel-Netflix anlaşmasının son halkası olan Jessica Jones’un 3. sezonu bu yaz Netflix üzerinden izlenebilmesi planlanıyor. Son halkası dememizin sebebi ise tüm Marvel dizileri Netflix tarafından iptal edildi. Yalnız iyi giden bu dizilerin birden iptal edilmesinin bir sebebi olabileceği düşünülüyor. O da bu dizilerin Disney+ üzerinden devam edebileceği.

66 The Vision and the Scarlet Witch

The Vision and The Scarlett Witch Marvel DizileriTüm Marvel yayınların sahibi Disney’in kendi online yayın platormu Disney+ için geliştireceği ilk dizi olan The Vision and the Scarlet Witch, 2019’un sonlarına doğru yayına girmeyi bekliyor. Baş rollerinde Paul Bettani ve Elizabeth Olsen’i izleyeceğimiz dizinin ilk bölümünü Jac Schaeffer yönetecek.

67 Loki

Loki - Marvel DizileriBu yıl içerisinde izleyicilerle buluşması beklenen bir diğer Disney+ dizisi ise Loki olacak. Karakterin geçmişine gideceğimiz dizinin baş rolünü yine efsane performansıyla Tom Hiddlestone canlandıracak. Diziyle ilgili henüz başka bir bilgi yok.

68 Bucky and Falcon

Bucky and Falcon - Marvel DizileriŞu ana kadar açıklanan son Disney+ dizisi ise Bucky and Falcon. Bucky Barnes nam-ı diğer The Winter Soldier’ın zoraki kankası Falcon ile Kaptan Amerikasız maceralarını izleyeceğimiz dizinin 2020’nin başlarında gelmesi bekleniyor.

69 Black Widow

Black Widow - Marvel Filmleri

Baş rolünü yine Scarlett Johansson’un üstleneceği Black Widow filmi karakterin geçmişini anlatacak. Bu sefer Jac Schaeffer’ın yazarlığı üstleneceği filmi Cate Shortland yönetecek. Filmin 1 Mayıs 2020’de çıkması planlanıyor.

70 Black Panther 2

Black Panther 2 Marvel FilmleriBüyük gişe yapıp 3 Oscar kazanan bir filmin devamı gelmezse olmaz. Baş rolünü yine Chadwick Boseman’in üstleneceği film 12 Şubat 2021’de vizyona girmeye hazırlanıyor. Filmin yazarlığını ve yönetmenliğini Ryan Coogler yapacak.

71 Doctor Strange 2

Doctor Strange 2 Marvel FilmleriBenedict Cumberbacth’in mükemmel performansıyla Doktor Strange’in gelecek maceralarına odaklanacağımız film The Hollywood Reporter‘ın haberine göre 7 Mayıs 2021’de vizyona girecek. Filmi Scott Derrickson’ın yönetmesi bekleniyor.

72 The Eternals

The Eternals - Marvel FilmleriMarvel’ın süper ırkı Eternals’ın film hazırlıkları başladı. Yazarlığını Mathew ve Ryan Firpo’nun yapacağı filmi Asyalı yönetmen Chloe Zhao yönetecek. Evrene birçok Marvel karakterleri katacak filmin çıkış tarihi 6 Kasım 2021 olarak planlanmış.

73 Shang-Chi

Shang Chi - Marvel FilmleriMarvel oyuncuları arasında Asya kökenli oyuncuları azlığı nedeniyle çok eleştiriliyordu. Marvel, çok bilinmeyen uzak doğulu karakter olan Shang-Chi ile solo bir Asyalı karakter film hazırlayacak. 18 Şubat 2022’de vizyona girmeyi planlayan filmin yazarlığını The Expandables filmleriyle tanıdığımız Dave Callaham yapacak. Film hakkında başka bir detay bulunmuyor.

Söylentiler ve Muhtemel Marvel Dizileri ve Filmleri

74 Guardians of the Galaxy Vol. 3

James Gunn’ın pedofiliyi öven gönderileri yüzünden Marvel ile yollarının ayrılması sonucunda Guardians of the Galaxy Vol. 3 askıya alındı.

75 Thor 4

Yine söylenti aşamasındaki filmin Taika Waititi’ye emanet edilmesi düşünülüyor.

76 Spider-Man 3. Film

Sony-Marvel anlaşmasının meyvesi olan Tom Holland’lı Spider-Man filmleri en başta 3 solo film olarak çekilmesi planlanmıştı. Dolayısıyla 3. bir Spider-Man filmi bizleri bekliyor.

77 Hawkeye

Dizi söylentisi dolaşan bir diğer karakter ise Hawkeye. Hawkeye’ın vakt-i zamanında Netflix üzerinde yayınlanacak bir dizisi çekilmesi planlanmış ve gerçekleşmemişti. Şimdi ise Disney+ üzerinde evrene dahil olacak bir Hawkeye dizisi dedikoduları dönüyor.

78 Lady Sif

Ragnarok’ta nerede olduğunu merak ettiğimiz Lady Sif dizisi için bazı dedikodular var. Dizi yine Disney+’ta yayınlanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz