Logan geldi çattı. İçimizde çok büyük beklentiler barındırdığımız filmi sonunda izledik. Birkaç cümle spoiler’sız düşüncelerimizi paylaştıktan sonra filmi derinlemesine inceleyeceğiz.

Film öncelikle en iyi X-Men filmi olmayı çok hak ediyor. Konu ve oyunculuk itibarıyla diğer filmlerden çok ayrılıyor. Bazı tüzel eleştirilebilecek noktaları olmasıyla beraber film çok güzel olmuş. Öncelikle film R-Rated olmasıyla çok büyük bir risk almıştı. Ama o yükün altından iyi kalmışlar görünüyor. Filmin arkasındaki isim olan Fox son zamanlarda gelen Deadpool, Legion ve son olarak Logan ile çok cesur adımlar atıyor. Ve bu adımlarında başarılı oluyor gibi gözüküyorlar.

logan

Filmin birçok kitle tarafından sevileceğine inanıyorum. Çünkü filmde hem aksiyonu, hem duygusallığı hem de küçük küçük mizah kısımlarını çok güzel işlemişler. İşin içine o küçük kız dahil, Hugh Jackman ve Patrick Stewart‘ın usta oyunculuğu karışınca ortaya çok güzel bir şey çıkmış. Neyse spoiler’sız bu kadar bahsedebiliyoruz.

SPOILER'LI ALAN

Karakterler

Öncelikle karakterlere değinelim. İlk defa bu filmle X-Men sinematik evrenine dahil olan X-23 karakteri beklenilenden çok daha iyi olmuş. Çizgi romanların aksine ergen bir X-23 yerine daha küçük çocuk bir X-23 çok yerinde olmuş. Üzerine karakteri oynayan Dafne Keen mükemmel bir performans sergileyince karakterin geleceği hakkında çok ümitleniyorsunuz.

logan

Diğer hoşumuza giden karakter ise tabikide Wolverine‘in klonu X-24 oldu. Aslında filmde Wolverine‘in karşına süper bir silah koymalarını bekliyorduk. Ama hiç fragmanlarda falan da çaktırma dan Wolverine’in karşısına yine Wolverine’i koymaları çok güzel olmuş.

Zaten Logan ve Charles Xavier karakterlerine diyeceğimiz bir şey. Oyuncular zaten usta işler çıkarmış. Bununla birlikte filmde Caliban karakterine de yer veriliyor. Açıkçası fragmanlardan Caliban’ın hangi konumda yer alacağı hiç belli değildi. Stephen Mercant abimizi genelde komik ve dandik roller almasıyla tanıdığımız için böyle derin ve duygusal bir filmde önemli bir rol alması değişik olmuş. Ama o da rolünün hakkını vermiş. Özellikle kendini feda ettiği sahne çok hoşumuza gitti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Süper Karakter İncelemesi #4 Iron Fist Kimdir?

logan

Filmde hoşumuza gitmeyen tek karakter Narcos‘tan Steve Murphy rolüyle tanıdığımız Boyd Holbrook abimizin canlandırdığı Pierce karakteri olmuş. Adam sanki biraz zorlama oynuyormuş gibi olmuş.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz