Beşiktaş E-spor Takımının Yeni Kadrosu Belli Oldu

2015 yılında  Beşiktaş Oyun Hizmetleri adıyla lige katılan Beşiktaş e-spor takımı bazı sebeplerden dolayı 2016 yılında e-spor sahnesine veda etmişti. Bir yıllık aranın ardından  bu sezon e-spor sahnesine League of Legends Yükselme Ligi ile dönecek olan Beşiktaş’ın kadrosu belli oldu.

E-spora giriş yapan ilk spor kulübü unvanını elinde bulunduran Beşiktaş, Türkiye’de e sporun lokomotiflerinden biri olan Team Turquality’nin yerini satın alarak tekrardan vadiye dönüş yapıyor. Bu sezon Yükselme Liginde mücadele edecek ekip Şampiyonluk Ligi’ne tekrardan yükselmek için beklediğimiz gibi güçlü bir kadroyla  sahneye dönüş yapacak.

İsterseniz kadrodan biraz bahsedelim. Üst koridora daha önce Dignitas, Giants Gaming ve Team Kinguin gibi başarılı takımlarda forma giymiş olan İsveçli Olof “Flaxxish” Medin’i transfer edildi. Orta koridora ise Türk esporunun en  tecrübeli ve başarılı isimlerinden birisi olan Serkan”LongB” Ülkücü’yü getirdi.Ormancı rolüne ise Royal Bandits takımından önceden K1ra adıyla tanıdığımız ve yeni ismi Can”Closer”Çelik getirildi.

Alt koridorda ise nişancı rolüne 17 yaşındaki İngiliz oyuncu Matt “Deádly” Smith’in getirildiğini görüyoruz. Daha önce dört ay boyunca Misfits takımında yedek nişancı pozisyonunda görev alan Deadly, gelecek vadeden bir oyuncu olarak ön plana çıkıyor.

Dumbledoge

2016’da ESL UK Premiership turnuvasında boy gösteren ve agresif oyun tarzıyla beğeni toplayan genç nişancı,özellikle Lucian ile oldukça iyi bir performans ortaya koymuştu.Destek rolünde aslında bir çoğumuzun tanıdığı,Beşiktaş ve Super Massive takımlarıyla çıktığı mücadelelerde potansiyelini gösteren ardından kendisine “taşıyıcı destek” lakabı takılan Mustafa Kemal “Dumbledoge” Göksel oğlu  2015 yılında ayrıldığı Beşiktaş’a geri dönüyor.Hatırlayacaksınız ki  bu sezon Şampiyonluk Liginde Super Massive forması giymiş takımıyla MSI 2017’den elendikten sonra karşılıklı olarak takımı ile yollarını ayırmıştı.

Unutmadan hatırlatalım şuan için takımın takımının koç pozisyonundaki isim bilinmiyor umuyoruz ki kısa zamanda bu isimde belli olacaktır. Bakalım Beşiktaş 2015 yılında kazandığı büyük başarılara kaldığı yerden devam edebilecek mi? Bizde buradan Beşiktaş’ın özellikle küresel alanda başarılı olmasını temenni ederek Yükselme Ligin de başarılar diliyoruz.

 Beşiktaş’ın takımının ilk 5’i şu şekilde:

  1. Üst Koridor: Olof “Flaxxish” Medin
  2. Orta Koridor: Serkan”LongB”Ülkücü
  3. Orman: Can”Closer”Çelik (eski adı ile K1ra)
  4. Saldırı gücü taşıyıcısı (Nişancı) : Matt “Deádly” Smith
  5. Destek: Mustafa Kemal”Dumbledoge”Gökseloğlu

Zelda

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here