Iphone bu sonbahar da yeni güncellemesi olan Ios 11 sürümünü kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Bundan önceki güncellemelerin de bir iki tanesi dışın da her zaman geçer not alan Iphone 11. sürümü ile de yeni özellikler keşfetmenize yardımcı olacak.

Bu güncelleme ile yeniliklerin yanın da kullanım da kolaylık sunan hizmetlerden de faydalanma imkanınızın olacağını söylemek yanlış olmayacak. Ayrıca şu an kadar Ios 11’in 2 Beta sürümü de kullanıcılara sunulmuş durum da. Beta sürümlerden her hangi bir şikayet gelmediği ve kullanıcıların olumlu dönütler sağladığı da gelen bilgiler arasında yerini aldı.

Yeni 10 Özellik Neler?

  1. Ekran görüntüsü alımın da ufak değişiklikler yapıldı. Ekran kayıt görüntüsü alma imkanını elde edebiliyorsunuz artık ve ekran görüntünüz üstünde hemen değişim yaparak paylaşım şansına sahipsiniz.
  2. Bizi bekleyen önemli gelişmelerden biride  ve Siri’nin müdavimi kullanıcılarımızı için bir haber. Artık alıştığınız Siri sesini duyamayacaksınız, yeni ve gerçeğe yaklaştırılmış Siri sesine alışmanız uzun sürmez ama.
  3. Siri de bizi bekleyen yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Artık Sirinizden Çince,İspanyolca,İtalyanca ve Fransızca çeviri yapmasını da isteyebilirsiniz. Bu özellik uluslar arası çalışan (!) ve ülkemizi başka ülke kadınlarına anlatmaya gönül vermiş kullanıcılarımızı sevindirebilir.
  4. Başka bir gelişme ise resim çekilmeyi seven okuyucularımızı heyecanlandırabilir. Resimlerinizin artık başka tonlarda bir kaç filtre ile daha süslenebileceğini sizlere duyurmaktan onur duyarız. Yeni filtrelerle çektiğiniz resimleri bekliyoruz.
  5. Bildirim penceresi ve kilit ekranı artık ayını olarak kullanılacak.
  6. App Store ile ilgili de hayatımızı ve aramalarımızı kolaylaştıracak bazı yeni özellikler de eklenmiş durumda.
  7. App Music ile ilgili yenilikler de sizleri daha çok sosyal ağa sahip olma imkanı sunuyor. App Music de oluşturduğunuz listeleri beraber çalma özelliği ve paylaşım imkanının yanı sıra sunulan listedekileri takip etme özelliği ile yeni bir sosyal ağ olabileceğini söyleyebiliriz.
  8. Önemli bir özellik ise araç kullanırken telefonu açmanızı ve mesajlaşmanızı engelleyen bir mod barındırması.
  9. Depolamalarımız dan daha seri bir şekilde kurtulma imkanımızın olması ise eski sürümlerde bulunmayan yeni bir özellik.
  10. Tek elle kullanılan bir klavye özelliği de önemli gelişmelerden biri. Bu özelliği kullanmak için emoji klavyesinin açmak için bastığınız tuşa basılı tutmanız yeterli.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Steam Yaz İndirimleri Bugün Başlıyor!

 

Bu yeni özellikler önemli ve telefonun kullanımını kolaylaştıracak gibi duruyor. Beta sürümler sonrası orijinal İos 11 sürümünün ne zaman geleceği ise kesin değil. Tahminler sonbaharı gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz