İnternet ortamında genellikle video indirmekten kullanılan ve indirme hızını neredeyse iki katına çıkaran Internet Download Manager yani halk arasında IDM olarak bilinen programın kullanım alanları ise oldukça geniş. Resim, video ve herhangi bir dosya indirmek için bu programı kullanabilirsiniz. Programın Ancak Internet Download Manager nasıl kullanılır diye bir soru soruyorsanız işte sizler için ayrıntılı kullanım yolları.

Internet Download Manager Kullanımı

Öncelikle bu programı kurduktan sonra indirmek için yapmanız gereken özel bir işlem bulunmuyor. Genellikle izlediğiniz videoların sağ üst köşesinde beliren IDM butonu ile indir seçeneğine tıklamanız yeterli olur. Diğer bir yandan ise program veya dosya indirmelerde indirme linkine tıkladıktan sonra eğer doğru bir kurulum yaptıysanız program kendiliğinden aktif olacaktır. Program arayüzünü kullanma detayları ise şu şekildedir;

  • Dosyayı indirmeyi seçtikten sonra açılan sayfadan dosyayı kaydedeceğiniz yeri seçebiliyorsunuz.
  • İndirme bittikten sonra yeni açılan pencerede iki farklı açma seçeneği bulunuyor. Bunlardan biri direk indirdiğiniz dosya yada videoyu açarken diğeri de indirilen dosyanın klasördeki yerini gösteriyor.
  • Bazı durumlarda ise direkt indirme seçeneği yerine link verilebiliyor. Internet Download Manager kullanımı ile bu linklerde bulunan dosyalar kolaylıkla indirilebiliyor. Bunun için IDM programını açarak sol üst köşede bulunan ‘’URL Ekle’’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Butona tıkladıktan sonra açılan pencerede verilen linki yazıp tamam butonuna basmanız yeterli olur.
  • Daha sonrasında program ana sayfası üzerinden indirme işlemini takip edebilirsiniz.
  • İsterseniz URL’yi girdikten sonra daha sonra indirme seçeneği ile bağlantı linkine istediğiniz zaman kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Sonra indirmeyi tercih ettiğiniz dosyaları indirme vakti gelince ekranda bulunan indirme dosyasına sağ tıklayarak indirmeye devam et seçeneğini seçebilirsiniz.

Yapılan tüm bu işlemler Internet Download Manager film indirme resim indirme, program indirme veya da herhangi bir dosya indirme için IDM nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak yeterli olacaktır. Programın Windows işletim sistemlerinin yanı sıra Mac OSX işletim sistemlerine de uygun versiyonu bulunuyor. Özellikle Macbook kullanıcıları için indirme dosyalarının hızlı şekilde indirilmesi bu program sayesinde halledilebiliyor. Windows işletim sistemi indirme işlemleri için kolay ulaşılabilir birçok programa sahip olduğundan bu program Macbook kullanıcıları için büyük önem taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kelebek Etkisi Nedir? [dosya]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz