The Creative Assembly ve 343 Industries tarafından geliştirilen Halo Wars 2 bu yılın en beğeni toplayan RTS oyunları arasında. Halo hayranlarını mutlu edecek bu oyunu sizler için inceledik.

Halo Wars 2, Halo severler için bir RTS oyunu ve RTS hayranları için Halo’nun yeri hep bambaşka bir yerde. Bir strateji oyunu olarak ön plana çıkan Halo Wars 2 sadece bir oyun olarak değil oyun severleri  bambaşka bir dünyaya sokan bir platform olarak görüyorum. Halo Wars 2, ilk oyunundan bu yana yaklaşık 16 yıl sonra önümüze çıkıyor. Hikayeye göre Halo 5’ten sonra gerçekleşiyor. Evrenin her türlü açıdan keşfedilmesi Halo hayranı olarak düşündürücü bir hikâye, ancak oyun bize gerekli bilgileri sunmakta biraz cimri davranıyor. Bunun yanında, izlenmeye değer bazı muhteşem filmleri var karakterler kimine göre biraz sevimsiz de olsa oyun film ilişkisini yakalayabildiğimizde olaylar o zaman başlıyor.

Halo Wars

Müzik ve Seslendirmeler

Halo Wars 2’de oyuna girdiğimizde başlayan ve devamında usulce beynimize işleyen güzel bir müzik olarak kendini bize sunuyor. Ara sahnelerde eşlik eden ve o anki duyguları yansıtan birçok müziği de bünyesindebarındırıyor. Arka plan müzikleri çok kaliteli yapmışlar. Seslendirmelere gelince 343 İndustries, The Creative Assembly tarafından geliştirilen Halo Wars 2’deki seslendirmeler kaliteyi önümüze seriyor. Gerek kurşun sesleri olsun, gerek uçak sesleri oyundaki tüm seslendirmeler; ayrı ayrı ve net bir şekilde kendini bize hissettirmekte. Amacınız bir oyunda kendinizi bir savaşta hissetmek istiyorsanız Halo Wars 2’ sizi etkileyeceğine eminim.

Zengin Grafikler

Halo Wars 2 oyunu gerçek zamanlı bir strateji oyunu olduğundan fazla bir beklenti içinde olmamak gerekir. Oyundaki karakter görselleri yeterince geliştirilmemiş ya da buna gerek duyulmamış. Aslında biraz daha üzerinde durulsaydı tadından yenmezdi. Grafik görselleri yeterli mi derseniz bir RTS oyunu olarak mükemmelin biraz altında.

Halo Wars 2

Oyun Bize Hangi Modları Sunuyor?

Halo wars 2 de, biz oyun severlere, tekli ve çoklu oyuncu olanağı sağlayarak 2 farklı modla bizleri karşılıyor. Tekli oyuncu modu da kendi içinde dallara ‘Çatışma’ ve ‘Kampanya’ olmak üzere ayrılıyor. Çoklu oyuncu modu da ‘Blitz’, ‘Ölüm Maçı’, ‘Hakimiyet’, ‘Kaleci’ modları olmak üzere dallara ayrılıyor.

Halo Wars 2’yi Hangi Bilgisayarda Oynamalı?

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemiolarak: Windows 10 64-bit, DirectX 12,Boş Alan 26.5 GB, 6 GB Ram,2 GB VRam(Video Ram),İşlemci: İntel i5-2500, AMD FX-4350,Grafik Kartı: NVİDİA GeForce GTX 660,AMD Radeon HD 7750,İntel HD 520

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi olarak: Windows 10 64 bit, DirectX 12,Boş Alan 26.5 GB,8 GB Ram,4 GB VRam(Video Ram), İşlemci: İntel Core İ5-4690K,AMD FX 8350,Grafik Kartı: Geforce 1060,AMD Radeon RX 480

Not: Halo Wars 2’nin istediği boş alan, zamanla artabilir.

Halo Wars 2’nin sistem gereksinimleri RTS için biraz fazla görünüyor olsa da görsellik açısından güzel şeyler sunuyor bizlere. Oyunda HDR desteğinin olmaması bizi biraz üzse de çok fazla önemsenecek bir durum değil.

Halo Wars 2

Kısaca Özetlemek Gerekirse!

Oyunu gerçekten çok beğendim. Gerek animasyonlar gerekse de seslendirmeler, sesler, müzikler, grafikler oyun gerçekten kendi türleri arasında kutup yıldızı gibi parıldıyor. Hatası çok oyunlara göre kıyaslayacak olursak Halo Wars 2 türünün ilk ve son örneği bu yüzden 10 üzerinden 10’u hak ediyor.

Xiaomi Mi 6

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here