Google akıllı telefon piyasasına girdiğinden beri getirdiği yenilikler ile ilgiyi üzerine çekti. Son olarak yeni amiral gemisi olan Google Pixel 2 yakın zamanda çıkması bekleniyor. Akıllı telefon kullanıcılarının Google Pixel 2 özelliklerini merak ediyorlar.

Google Pixel 2 Ne Zaman Çıkacak?

2016 yılında çıkan ilk seri olan Google Pixel’den sonra 2. seri olan akıllı telefonun Google tarafından yeni cihazların tanıtıldığı Eylül veya Ekim aylarında tanıtılması bekleniyor. İlk seri olan Google Pixel 4 Ekim 2016 tarihinde tanıtımı yapılmıştı. Bu kapsamda bakıldığında Google Pixel 2 çıkış tarihi de bu tarihlerde olacağı ön görülüyor.

Model Seçenekleri Neler?

Bir süredir çıkan haberlere göre Pixel 2 serisinde 3 model olacağı söylendi. Bu modeller Walleye ile Muskie kod adı ile çıkacak ancak isimleri Pixel 2 ile Pixel 2 XL olacağı söylendi. Bunlara ek olarak Taimen kod adı kullanılarak üretilen modelin ise Google Pixel 2 XL modelinden daha büyük olacağı bekleniyor. Ancak sadece duyumlar üzerine çıkacağı tahmin edilen bu modellerden Muskie kod adlı olanın iptal edildiği de söylentiler arasında bulunuyor.

Google Pixel 2 Özellikleri

LG tarafından üretilen 1440p OLED ekran kullanılacak olan bu telefonda Snapdragon 835 yer alacağı tahmin ediliyor. Diğer özellikleri ise şu şekilde;

  • 4 GB ram ve en fazla 128 GB depolama alanı
  • Taimen modelinin arkası cam panel olarak karşımıza çıkacak
  • Arka kamerası çift olacak.
  • Küçük olanın 4,97 inç ve Full HD ekran özelliğine sahip olacağı düşünülüyor.
  • 5 mm kulaklık girişi olmayacak.
  • Walleye modelinde 4 GB ram ile 64 GB depolama alanı olacak.
  • Büyük olanın 5.99 inç 1440p OLED ekranı olması bekleniyor.
  • Su geçirmez özelliği
  • Stereo hoparlör

Cihazın tüm bu özelliklere rağmen fiyatının ne kadar olacağı henüz konuşulanlar arasında yerini almıyor. Ancak Eylül ve Ekim aylarına doğru fiyatta sınırların belirlenmesi bekleniyor. Diğer yandan akıllı telefon kullanıcılarının Google ürünleri ile entegreli olacağı tahmin edilen Pixel 2’nin diğer Google ürünleri ile ne gibi özel imkanlar sunacağını ise Eylül Ekim aylarında yapılacak olan tanıtım ile açıklanacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Intel Yeni İşlemci Ailesi Core X'i Tanıttı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz