Oyun dünyasına adeta bir bomba gibi düşen Ubisoft‘un uzun dönemdir beklenen yeni savaş ve strateji oyunu For Honor bu sefer de bekleyenlerin hayallerini karşılar nitelikte oldu.

Video oyunu üretme işini gerçek anlamda hakkını vererek yapan Ubisoft, For Honor oyununda çoklu oyuncu ve senaryo sistemi ekleyerek sevenlerini mutlu bir sonla buluşturmak istedi. Aynı şekilde oyunun bu kadar çok tutulmasının diğer bir sebebi ise oyunu oynayan katılımcıların kendilerini yansıtan bir savaşçı profili çizmelerini serbest kılıp onların dilediği bir savaş ortamı oluşturmasını kendilerine bırakmasında saklı. Oyun içerisinde akıcı bir hikaye ve sert dövüş tekniklerinin kullanılması daha önce karşılaşılmamış bir sistemi sunmak için ortaya koyulmuş.

For Honor

Oyunun savaş sistemi diğerlerine oranla daha basit ve oynayan kişilerin kafalarını karıştıracak bir mod aktif hale getirilmemiştir. Karakterin kontrol altında tutulması ve sahnelerin akıcı olması kişiyi sıkmaktan çok oyun içinde tutmayı amaçlamış. Oyun içindeki savaş sahnelerinde mouse, klavye ve kontrolcü şeması sizin oyundan daha iyi performans almanızı sağlamakta. Oyun, düşman ile savaşırken kompleks hareketleri size bırakmak yerine kendisi altından kalkıyor ve size sadece düşmanın saldırmak istediğiniz bölgesini seçme şansı tanıyor. Bu sayede hem düşmanın zayıf hamlelerini seçebiliyor hem de ona beklenmedik saldırı pozisyonları düzenleyip onu  yenmenizi kolaylaştırıyor. Oyun arayüzü içerisinde belirtilen bu durumlar oynayan kişiye işaretler vasıtası ile gösteriliyor ve doğru kavrama tekniği oyuncuya veriliyor.

For Honor oyunu içerisinde asıl zorluk çoklu oyuncu bölümünde meydana geliyor. Bu durum oyunu daha zevkli bir hale getiriyor ve oyundan kopmanızı engelliyor. Çoklu oyunda karşınızda sizin gibi bir rakip var ve oda sizin gibi düşünebilme yetisine sahip.

For Honor

For Honor ve Özgür Senaryosu

Senaryoya göre yapay zekadan bir anda akıcı oyuna ve sahnelere girmek oyuncuyu bir nebzede olsa afallatmaya yetmektedir. Viking, samuray ve şövalye gibi üç ırktan oluşan oyun ilerleyen bölümlerde yeni karakterlerin oyuna girmesi ile şekillenmesini amaçlanmaktadır. 12 temel karakterin 6 tanesini beta sürümünde, 3 tanesini ön incelemede verirken diğer karakterleri de final sürümünde ortaya çıkarmaları bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  iPhone 7 ve iPhone 7 Plus İncelemesi

Diğer oyun incelemelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz