Bundan 2 sene önce falan çıktı ortaya galiba tam hatırlamıyorum değişik konularda, takımlarda ve olaylarda profil fotoğrafınızın etrafına çerçeve ekliyebiliyordunuz. Artık Facebook bu çerçeveleri kendinizin tasarlaması da imkan sağlıyor.

Facebook’a Nasıl Çerçeve Ekleyebilirim?

Facebook, bu yeniliği ile kullanıcılarının dikkatini çekecek gibi görünüyor. Tasarla, yükle, gözden geçir, detaylar ekle, gör ve yönet şeklinde 6 adet adımdan oluşan çerçeve oluşturma işlemi oldukça basit tasarlanmış. Gerisi ise sizin yaratıcılığınıza kalıyor.

Buraya tıklayarak tasarlama sayfasına gidiyoruz. Daha sonra üst tarafta bulunan çerçeve oluştur butonuna tıklayarak açılan çerçeve de istediğiniz işlemi png formatın da resim veya yazı ekleyerek gözlemliyorsunuz. Resminizi yükledikten sonra ikinci adım olarak üretiminize isim ve etiket vererek kullanım için izinleri onaylıyor son rötuşları yapıyorsunuz.

Detaylar da dikkak etmeniz gerekiyor nitekim yaptığınız çerçeveyi direkt olarak kullanıma sunamıyorsunuz. Öncelikle incelemeden geçmesi gerekiyor ve onay almanız lazım. Onay işlemi en kısa sürede gerçekleştirilmeye çalışılıyor. Büyük bir organizasyon gibi görünebilir bu işler eee zaten öylede. Facebook sizlere hizmet kalitesin de iyi şeyler sunmak için çabalıyor gerçekten.

Özgün tasarımlar da isim hakkı da sizde olduğu için kullanılan her çerçeveniz de tanınırlığınızı arttırma imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle genç ve tanınmamış tasarımcı arkadaşlar için bulunmaz Hint kumaşı bir uygulama olduğunu söylemem gerekiyor.

Ayrıca diğer tasarımcıların tasarımlarını görebilir hoşunuza giden çerçeveleri seçerek kullanmaya da başlayabilirsiniz. Size sunulan başka bir hizmette kullandığınız çerçevenin kaldırılması için süre seçebiliyor olmanız. Seçtiğiniz süre 1 hafta ise  1 hafta sonrasında otomatik olarak profil resminiz eski çerçevesiz haline geri dönüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fotoelektrik Olay Nedir, Nerelerde Kullanılır? [dosya]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz