Teknolojinin sanal gerçeklik üzerine yönelen bir grafik izlemesiyle birlikte uygulama geliştiricilerde artık bu alana yöneldi. Geliştiriciler tarafından VR gözlüğü kullanıcılarına özel sanal gerçeklik sağlayan uygulamalar ile daha önce gitmediğiniz yerleri gezme imkanı yakalıyorsunuz. İsterseniz sanal gerçeklik gözlüğü ile evinizi dizayn edebiliyor ve üzerinde değişiklik yapabiliyorsunuz.

1 BNP Paribas Sanal Gerçeklik Gözlüğü Uygulaması

Fransa merkezli olan BNP Paribas VR kullanıcılarına özel geliştirilmiş bir uygulamayı sundu. Bu uygulama ile banka müşterileri geleceğin bankacılık sistemi ile ilk tanışmasını gerçekleştiriyor. Uygulama sayesinde hesap hareketleri ve birebir danışmanlık alabilme veya gayrimenkul satın alma süreçleri de yapılabiliyor. Vectuel & RF Studio ile çalışan sanal gerçeklik gözlüğü uygulaması kullanıcılarını satın almak istedikleri gayrimenkulü gezmelerini sağlayabiliyor. Bu sayede kimse oturduğu yerden kalkmadan yüzlerce ev gezmiş olacaklar.

2 Google Earth Artık VR Gözlüklerinde

Önceleri Google Earth ile evimizin sokaklarını 2 boyutlu olarak görmenin sevincini yaşıyorduk. Ancak VR uygulaması geliştiricileri bu duyguyu 3 boyutlu hale getirdi. İstediğiniz zaman VR gözlükleri ile eskiden yaşadığınız yerin sokaklarını gezebilir yada hiç görmediğiniz dünyaca ünlü yerlerin sokaklarında dolaşabilirsiniz.

3 Virtual Desktop Uygulaması

Sanal gerçeklik gözlüğünüzü takıp bilgisayarınızın içine girmek ister misiniz? İşte bu uygulama size bu imkanı veriyor. Gözlüğünüzü takıp masaüstünüzü 360 derecelik görüntü ile hayatınıza aktarıyorsunuz. Daha sonrasında ise gerçek bir ortam üzerinden bilgisayarınızı kontrol ederek e-posta gönderebiliyor, internette gezebiliyor, film izleyebiliyor ve oyun oynayabiliyorsunuz.

4 Kingspray Graffiti VR

Grafiti severler için özel olarak geliştirilmiş olan bu sanal gerçeklik gözlüğü uygulaması yaratıcılığınızı gerçek boyutlara dökmenizi sağlıyor. Acemilik dönemlerinizde sokaklardaki duvarları kötü resimler ile donatmaktansa bu uygulama ile 5 farklı duvarda ilk deneyimlerinizi yaşayabilirsiniz.

5 AltSpace VR Uygulaması

Bu uygulama arkadaşlarınız ile birlikte videolar izlemenizi ve internette gezebilmenizi sağlıyor. Birbirlerinden uzak olarak çalışan kişilerin aynı toplantı içerisinde bulunabilmeleri de 3 boyutlu gözlük ile mümkün oluyor. Üstelik bu uygulama ücretsiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Internet Download Manager Nasıl Kullanılır?

6 Oculus Rooms And Parties

AltSpace VT uygulamasına benzer bir uygulama olan Oculus Rooms And Parties sanal gerçeklik gözlüğü teknolojisini sosyal amaçlı kullandırmayı sağlıyor. Sesli ve canlı bir şekilde arkadaşlarınızı bir odaya toplayıp vakit geçirmenizi sağlıyor. Uygulama geliştiricileri kişileri sosyalleştirmek için yaptıklarını söyleseler de canlı buluşmaların önüne geçen bu uygulama ne kadar sosyallik sağlar bunu yorumlarınıza bırakıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz