uzak masaüstü bağlantısı araçları
Uzak Masaüstü Bağlantısı Uygulamaları

Uzak masaüstü bağlantısı ile uzaktaki cihazınıza ihtiyacınız olduğunda erişebilmek çok güzel bir teknoloji. Evinizdeki bilgisayardan iş yerinizdeki bilgisayarınıza, seyahat esnasında telefonunuzdan evinizdeki bilgisayara, yada herhangi bir yerden başka şehirdeki akrabanızın bozulan bilgisayarına erişmek mümkün ve çok kolay.

Hatta sadece erişmekle kalmayıp, masaüstünü kontrol edebilir, dosyalara erişip kendinize indirebilir ve hatta cihazınızda ki güncellemeleri bile çalıştırabilirsiniz. Uzaktaki cihazınız ne olursa olsun ve hangi işletim sistemini kullanıyor olursa olsun, elbet onun için bir uzaktan bağlantı uygulaması mevcuttur.

Peki bu işler için piyasada hangi uzaktan bağlantı programları var. Bunların hangileri tam olarak hangi işlere yarıyor. Bu yazımızda sizler için en iyi 10 uzak masaüstü bağlantısı sistemlerini inceledik.

1 Pulseway

Pulseway akıllı telefon veya tabletinizden kişisel bilgisayarınıza tam bir kontrol sağlıyor. Bilgisayarınızı açma kapama, dosyalara erişme, bilgisayarın durumunu görüntüleme gibi uzaktan yönetim seçenekleri Pulseway’in özelliklerinden bazıları. Bilgisayarınızın konumunu görüntüleyebilir ve hatta web kamerasına bile bağlanabilirsiniz. Pulseway 30 gün deneme sürecinden sonra ücretli hizmet veriyor. Bu yetenekli platforma buradan ulaşabilirsiniz.

2 O&O Syspectr

Kısaca Syspectr olarak geçen uygulama bize bilgisayarımız üzerinde olan biten her şeyi gösteriyor. Bir problem varsa yada bir şeyi güncellemeniz gerekiyorsa size email ile haber veriyor. Hatta uzaktan bilgisayarınızın komut istemcisine bile ulaşabiliyorsunuz. Akıllı telefonların yanı sıra her hangi bir internet tarayıcısına sahip cihazdan kişisel bilgisayarınıza erişebiliyorsunuz. Buradan ulaşabileceğiniz uygulamada ayrıca ekran paylaşım özelliğiyle bilgisayarınızda neler dönüyor fark edebilirsiniz.

3 TeamViewer

Belki de uzaktan yönetim denince akla ilk gelen program TeamViewer olabilir. Eskiden beri artan özellikleriyle günümüzde vazgeçilmezler arasında yer alan TeamViewer bize bir çok seçenek sunuyor. Daha çok uzaktan destek için tercih edilen TeamViewer aynı zamanda uzaktan ekran paylaşımına da izin veriyor. Yeni geliştirilen sürümüyle birlikte toplantılar özelliğini aktifleştiren uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şu Ana Kadar Çözülemeyen Matematik Soruları [liste]

4 Tonido

Tonido aslında bir uzaktan yönetim uygulamasından daha çok her yerden bilgisayarınızdaki dosyalarınıza erişim sağlıyor. Tonido üzerinden bir kullanıcı adı belirliyorsunuz ve her hangi bir internet tarayıcısından kullanıcıadınız.tonidoid.com şeklinde dosyalarınıza ulaşabiliyorsunuz. Mobil uygulaması da bulunan sistem tarayıcı üzerinden video ve müzikleirinizi de oynatmayı sağlıyor.

5 Seecreen

Başka bir uzaktan yönetim uygulaması olan Seecreen kolay kurulabilir ve düşük boyutuyla dikkat çekiyor. Java tabanlı uygulama bilgisayarlar arası ekran paylaşımına izin veriyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

6 Microsoft Remote Desktop

Aslında üçüncü parti bir uygulamayı sisteminize kurmadan Windows ile yerleşik gelen Microsoft Remote Dekstop ile başka bilgisayarların ekranlarına bağlanabilirsiniz. Yalnız bu aracın kullanımı listedeki diğer uygulamalara göre biraz daha zor.

7 LiteManager

LiteManager ucuz tasarımına rağmen güzel özellikler sunuyor. Ekran paylaşımı dışında ağ haritalama, IP filtresi ve ekran kaydı alma gibi özelikler sunan uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

8 Screenleap

Saniyeler içerisinde kurulan Screenleap 2.6 MB gibi küçük bir boyuta sahip. Bilgisayarınızın ekranını görüntülemek isteyen kişi ise hiçbir şey yüklemek zorunda değil. Sadece sizin oturumunuzun linkini herhangi bir tarayıcıya girmesi lazım. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

9 Chrome Uzaktan Masaüstü

Uzaktan yönetim sistemlerine bir Google çözümü olan Chrome Uzaktan Masaüstü, Chrome tarayıcınıza yükleyeceğiniz bir eklentiyle tüm bilgisayarlarınızı ve Android telefonunuzu bir birine erişime açıyor. Google hesabınızla entegre çalışan uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

10 Splashtop

Listemizin son üyesi olan Splashtop bizlere çok yetenekli özellikler sunuyor. Uzaktan bilgisayarınızı açıp kapatabilir, web kamerasına erişebilirsiniz. Ayrıca ekran paylaşımı ve basit uzaktan yönetim seçenekleriyle gelen uygulama bazı özelliklerini abonelik sistemiyle sunuyor. Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz