Daha önce rastladığımız e-ink ekranlı ayakkabılara nazaran üzerinde renkli OLED ekran barından dünyanın ilk ayakkabı modeli Vixole meraklılarını bekliyor.

Şu an için popüler fon toplama platformu Indiegogo üzerinden görücüye sunulan ayakkabı bizlere geleceğin kapılarını açıyor. Acaba gelecekte daha nelerle karşılaşacağız gibi sorulara cevap veren füturistik ayakkabı üzerinde barındırdığı kişiselleştirilebilir ekranıyla dikkat çekiyor.

30,000 $ ‘lık hedefini $222,013 toplayarak %740 oranında geçen proje, son kişilere ulaşması çok az bir zaman kaldı. Basic, Plus ve Oled olmak üzere üç farklı modeli bulunan Vixole, akıllı telefonunuz üzerinden ekran kontrolü sağlıyor. Basic ve Oled modellerinde ses ve hareket algılayan 8 adet sensör bulunduran akıllı ayakkabı telefonunuzla entegre çalışan navigasyon sistemiyle ilerlerken dönmeniz gereken yerde yöne göre sağ yada sol tarafa titreşim vererek sizleri uyarıyor.Sanal Gerçeklikle Uyumlu

Ayrıca günümüz sanal gerçeklik cihazlarıyla uyumlu çalışan ayakkabı sizi sanal dünyalara sokmaya yardımcı olacak. Zira Vixole, bir oyunda ayağınıza aldığınızı darbeyi, darbe yönünde oluşturduğu titreşim sayesinde hissetmenizi sağlayarak tam bir VR deneyimi yaşamanızı amaçlıyor.

Ek Özellikleri ve Fiyatı

Tüm bunlarla beraber adım sayma, su geçirmeme ve kablosuz şarj desteğine sahip Vixole 8 saate kadar şarj süresi sunuyor. Ayaklarınızda istediğiniz resim, animasyon ve değişik tasarımları sergilemenizi sağlayan bu ayakkabılar Basic, Plus ve Oled olmak üzere sırasıyla 150 $, 195 $ ve 300 $ fiyat etiketlerine sahip. Eğer fon yatırıp bir adet sahip olmak isterseniz proje sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili-Haber-shiftwear-bilişim-ve-teknik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple Watch 2 Tanıtıldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz