Deadpool Deadpool diye diye dilimizde tüy bitti. Aylardır beklediğimiz gün geldi çattı. Sonunda Deadpool’a kavuştuk. Karşınızda gelmiş geçmiş en süper süperkahraman (antikahraman) filmiyle baş başayız. Gerçekten her anlamıyla beklentilerimizi boş çıkarmayan bir film olmuş. Öncelikle yazı spoiler içerebilir. Ona göre okuyun.

3-breaking-the-fourth-wall

Studyo bize bir çizgi roman karakterini sinemaya uyarlamak için elindeki her şeyi kullanmış. Ryan Reynolds’un oyunculuğu mükemmel olmuş. İzledikten sonra başka kimse olamazmış diyorsunuz. Wolverine için Hugh Jackman kimse, Deadpool için Ryan Reynolds o olmuş. Morena Baccarin rolünün hakkını vermiş. Collosus süper olmuş. Warhead de idare eder diyelim. Weasel biraz olmamış. Yani ne işe belirsiz dolanıyor ortalıkta. Biraz daha önemli bir konum verilebilirdi. Gelelim kötülerimize; Fransic nam-ı diğer Ajax iyiydi. Yalnız filmde biraz daha görünebilirdi. Adam sadece Deadpool’a deney yaparken ve en sondaki dövüş sahnesinde görünüyor. Aynı şey diğer kötümüz Angel Dust için de geçerli. Biraz daha kötülere önem verilmeliydi.

animation-(6)

Filmdeki mizah güzeldi. Espirilerin çoğu küfürlüydü. Bu yüzden filmi izlemeye kız arkadaşınızla yada ailenizle gitmeyin. Ayrıca biraz da açık sahneler mevcuttu. Filmde Marvel’dan DC’ye, Star Wars’tan Wolverine bir çok başlığa gönderim vardı. Ve bunlar üzerinden espiri oluşturma yapılmış. En sonda maskenin altından Hugh Jackman maskesi çıkması en çok koptuğumuz anlardan biriydi. Filmde mizahla birlikte romantizm ve dramada güzel işlenmişti. Aksiyon yerinde olmuş. Ama origin hikayesine ayrılan süreden dolayı aksiyona çok yer verememişler. Ayrıca bi de Deadpool’un dördüncü duvarı kırma olayı var. Bunu defalarca gördük. hatta adam dördüncü duvar içinde bir daha dördüncü duvarı kırarak on altılı duvar kırdım diye espiri yaptı. Defalarca kafasını çevirip bizimle muhatap oldu. Hatta Colossus sorduğunda onlarla konuşuyorum, bi sabret dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adalet - The Equalizer 2014 Film İncelmesi

Film beklenen hemen hemen her şeyi yerine getirdi. Dördüncü duvarın kırılmasını çok istiyorduk, gerçekten hakkını vermişler. Mizah, dram ve aksiyonun orantılı olmasını istiyorduk o da olmuş. Bir kaç X-Men karakteri daha görmek istiyorduk ama olmadı. Wolverine’den biraz ümitliydik o da olmadı. En azından bi bara gelir falan diye düşündük yani.  Ama genel olarak sinemadan çıkarken hiç pişman olmadan çıkacağınıza eminiz.

deadpool-gallery-06-gallery-image

Filmin sonunda sürpriz var diye oturduk bekledik sinema salonunda. Deadpool geldi niye oturuyonuz, hadi evinize ayol dedi. Ayrıca ikinci filmde Cable’ın oynayacağını haber verdi. Ve yine ayrıca Cable için Keira Knigthly’nin bile oynayabileceğinin espirisini yaptı.

İlgili: Süperkarakter İncelemesi: Deadpool

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz