Bu yazı serimizde beyin yakan, akıllara durgunluk veren, anlamak için soğuk ter dökeceğiniz bir dizi filmi sizler için paylaşıyoruz. Bu tarz akıl yorucu filmleri sevenler için çok güzel bir liste sizlerle…

Cloud Atlas

Cloud Atlas şüphesiz ki bu listedeki en beyin yakan film. Tom Hanks, Halle Berry, Hugo Weaving, Hugh Grant, Jim Broadbent, Ben Whishaw ve Jim Sturgess gibi dev bir kadroya sahip Cloud Atlas sıra dışı geri ve ileriye atlama teknikleriyle farklı zaman dilimlerinde yaşamış altı ayrı karakterin öyküsünü anlatıyor. Filmi neredeyse sonuna kadar hiçbir şey anlamadan izliyorsunuz. Gizem sevmeyen arkadaşlar filme hiç yaklaşmayabilir, çünkü filmin süresi 3 saate yakın.

Predestination

Beyin Yakan

Zamanda yolculuğun nasıl cılkını çıkarabiliriz temalı bu film, ilerleyen konusuyla yavaştan dudak ısırtıyor. Belli bir yere kadar hiçbir şey anlamayacağınız Predestination gayet beyin yakan bir ilerleyişe sahip. Filmin baş rollerinin usta oyunucu Ethan Hawke ve Sarah Snook paylaşıyor.

Repo Man (2010)

Beyin Yakan

Repo Man aslında çok beyin yakmasa da bünyesinde bulundurduğu twistlerle listeye girmeye hak kazanıyor. Baş rolünde tam bir Jude Law şovu izlediğimiz Repo Man gelecekte varolması mümkün trajedileri konu alıyor. Kadroda Jude Law’a usta oyuncu Forest Whitaker ve Alice Braga eşlik ediyor.

Memento

Beyin Yakan

Bir Christopher Nolan klasiği olan Memento, beyin yakan kurgusu ve habire beklenmedik şeylerin çıkmasıyla dikkatleri üzerine çeken bir yapım. Psikolojik bir film olan Memento’yu fazla şizofreniden hoşlanmayanlar izlemesin. Filmin baş rollerini Guy Pearce ve Carrie-Anne Moss‘un gençlik halleri paylaşıyor.

Island

Beyin Yakan

Scarlett Johansson ve Ewan McGregor‘un daha yeni tanınmaya başlandığı dönemlerde çektikleri Ada ilerledikçe açılan konusuyla sizi bir sürü teori üretmeye sürüklüyor. Yine çok beyin yakan bu senaryoda ekipe Sean Bean eşlik ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  89'uncu Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi buraya giriniz