Arrow 2012 yılında başlattığı süper kahraman dizileri akımına hala öncülük ediyor. Sadece süper kahraman dizileri arasında değil, genel bakış açısından da başarılı bir dizi olan Arrow geçtiğimiz günlerde 5. sezonunu tamamladı.

Geride kalan 3. ve 4. sezonlarıyla büyük hayal kırıklıkları oluşturan Arrow son sezonuyla bütün kötü düşünceleri parçalamış bulunuyor. Arrow bizi bu hafta TV tarihinin en süper sezon finallerinden biriyle buluşturdu. Zira çizgi romanlardaki karanlık ve derin konuları tam anlamıyla yansıtabilen dizi final bölümüyle bizi bölümün sonuna kadar kesilmeyen bir gerilime soktu. Bu cümleden sonra spoiler vererek bölümün bazı iyi ve kötü kısımlarına değineceğiz.

Arrow

SPOILER'LI ALAN

Öncelikle bölümde en çok sevdiğimiz nokta şüphesiz Deathstroke’un dönmüş olması. Gerçekten Manu Bennet’in canlandırdığı Deathstroke, çizgi romandan ekranlara en mükemmel uyarlanmış karakterler arasında. Zira bölüm boyunca Oliver’a ihanet edecek mi, karşı tarafa geçecek mi yoksa eski Slade Wilson hala yaşıyor mu diye çok merak ettik. Dizideki bazı twist’lerle Deathstroke’u karşı tarafa geçirip geri getirmeleri heyecanı katlayan anlar oldu. Yine Captain Bumerang’ın çok bir rolü olmasa da geri gelip bir twist’e dahil olması güzel olmuş.

Bölümde yine dikkat çeken bir türlü sonuçlanmayan Thea ve Malcolm ilişkisi oldu. Malcolm’un Thea için kendi hayatını hiç düşünmeden tehlikeye atması hoşumuza giden sahnelerden oldu. Bununla beraber aksiyonun tavan yaptığı dövüş sahneleri tam yerinde oluş diyebiliriz. Talia vs Nisa, Black Canary vs Black Siren gibi dövüş kurguları güzel düşünülmüş diye düşünüyoruz.

ArrowGelelim sezonun en önemli karakteri Adrian Chase’e. Bir çizgi roman takipçisi olarak Chase’in en dikkat çeken yönü Joker’i bir çok noktadan hatırlatması. Psikopat takıntılı bir villian olan Chase gösterdiği yüksek performansla tam bir villian’a yakışır davrandı. Zaten son sahne, Oliver’ın oğlunu kurtarabilmek için girdiği çok zor durum dizinin pik yaptığı sahne oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Alien: Covenant Film İncelemesi

Dizi bugüne kadarki sezon finallerinde her şeyi çözüp bir daha ki sezona fazla bir şey bırakmıyorlardı. Bu bölümde ise kafada birçok soru bırakarak ucu çok açık bir noktada bıraktılar. Malcolm öldü mü, adadakiler kurtuldu mu, Oliver yüzü açık Deathstroke’u kaçırmak gibi birçok açık verdi, bunları medyaya nasıl açıklayacak, millet Oliver’ın Chase’i öldürmediğine inanacak mı gibi bir çok soru var ortada. Bu da bizim gelecek sezonu heyecanla beklememize sebep oluyor.

Sonuç olarak Arrow bu sezon güzel bir performans sergiledi ve diziyi bıraktıkları şu noktada gelecek sezon da bu performanstan payını alacak.