Akıllı Cüzdan: Volterman

0
259
valterman

Volterman

Normal bir cüzdanla yapabileceklerimiz sınırlıdır. Peki, Volterman ile yapacaklarımız? Volterman bize bir cüzdandan bekleyebileceğimizden çok daha fazlasını veriyor. Volterman ile yapabileceklerinizi duyduktan sonra siz de şok olacaksınız.

Şuanda hepimizin bildiği ve kullandığı gibi cüzdanlar kimlik, fotoğraf, para, kredi kartı ve minimum şeyleri kolaylıkla taşımamıza yardımcı oluyor.

Peki, sizce cüzdanını hem akıllı hemde çalınmalara karşı güvenli olsa sizce neler olurdu?

Bu yeni bir tasarım harikası olan cüzdan, sizi güvende hissettiriyor. Klasik bir cüzdandan farklı olarak içine yerleştirilen dahili bir kamera ile geliyor. 512 MB dahili hafızası olan bu kameranın yanında GPS özelliği de var. Neler olduğu tam olarak açıklanmamasına rağmen kamera, dahili hafıza ve GPS’in dışında birçok işinize yarayabilecek teknolojik ekipmanla birlikte yapılan bir tasarıma sahip olacağını bildirdiler. Ayrıca bu cüzdan şuanda bir çoğumuzun problemi olan şarj sorununu da minimum düzeye indiriyor. Çünkü bu cüzdan ile fotoğraf çekebildiğiniz gibi ayrıca telefonunuzu da şarj edebileceksiniz. Şuanda her gün bir kişinin faciası olmaya devam eden taşınabilir şarj aletlerini de gölgede bırakacak gibi gözüküyor.

Ayrıca çok işinize yarayabilecek bir özelliği olan bluetooth ile geliyor. Bu özellik sayesinde telefonunuzu bluetooth ile cüzdanınıza bağladığınız zaman telefonunuzun kaybolma riskini ortadan kaldırıyorsunuz. Çünkü bluetooth ile bağladığınız cüzdan eğer ki kaybolur ise akıllı cüzdanınıza göndereceğiniz sinyaller ile cüzdanınızın yerini rahatça bulabileceksiniz.

Özellikler bitmek bilmiyor…

Ayrıca isterseniz telefonunuzu akıllı cüzdanınızla illaki kablolu bir şekilde bağlamanıza gerek yok. Çünkü ayriyeten akıllı cüzdanda kablosuz şarj edebilme özelliği de bulunuyor.    Ama akıllı cüzdanın en güzel özelliği şüphesiz kamerasının olması. “Neden?” diye soracak olursanız: Telefonunuzu akıllı cüzdanınızla bluetooth yardımı ile bağlarsanız ve akıllı cüzdanınız çalınırsa, telefondan “akıllı cüzdanınızı kaybolma modu”na alarak cüzdanınız çalınmış ise çalan kişinin resmini çekebilir ve resmini polise bildirebilirsiniz. Böylelikle cüzdanınızı hem kolaylıkla bulmuş olup hem de cüzdanınızı çalan kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Cüzdanın akıllı şarj özelliğinden bahsettiğimize göre kaç mAh pil kuvvetinin olduğunu söylemeden olmaz. Akıllı cüzdanımız 2.000 ile 5.000 mAh arası bir pil ömrüyle geliyor. Cüzdanın fiyatı ise Avrupa’da $98.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here