Adalet filmi 2015 sonbaharının dikkat çekici filmlerinden biriydi. Genel olarak film hoşuma gitti diyebiliriz. Baş rollerinde Denzel Washington ve Marton Csokas var. Ha bide arada Chloe Grace Moretz görünüyor bazen. Filmin genel performansı güzel. Denzel amcam yine ciddi tiplemesiyle iyi iş çıkarmış. Altmış yaşında olup kırk yaşında gözüken amcam bu sefer orta yaşlı birinden ziyade yaşlı (yada orta yaşını yeni devirmiş diyelim) biri rolü oynuyor.

Konuya gelecek olursak bizim Denzel amcamız eski bir ajan. Sokakta, sağda solda gördüğü haksızlıklara dayanamayıp müdahale ediyor. İşte güya adaleti sağlıyor. O yüzden filmin adı adalet. Aslında filmin adı eşitleyici (İngilizcesi Equalizer) gibi bir şey. Ama Türkçeye adalet uymuş. Ama yinede adaletçi gibi bir şey olabilirdi. Neyse bu amcam bi kızın (Chloe Grace Moretz) hayatını kurtarayım derken bir mafyayla başı belaya giriyor. Sonra mafyada bunu temizlesin diye en iyi elemanını (Marton Csokas) gönderiyor. Ve savaş başlıyor. Savaşın sonucu biraz filmlere özgü olmuş ama yinede izlerken keyifliydi.

TEILEN
Sonraki İçerikTakip 3: Son Karşılaşma 2015 Film İncelemesi
Bilişim ve Teknik, en son teknoloji haberlerini ve özel hazırlanmış dosyaları sizlere sunarken cana yakınlığı ve işin içine eğlenceyi katmayı ihmal etmeyen dijital paylaşım platformudur. İnsanlar, zebralar ve efsanevi ejderhalar tarafından yönetilir. Naylon dünyanın şeffaf sitesi. Bize katılmak için bilisimveteknik.com/yazarlik-basvurusu 'na bakabilirsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

*İstenmeyen bir hata oluştu.