Günümüzün en büyük problemlerinden biri haline gelen uzun süre şarjda bekleme sorunu artık tarih oluyor. Beş dakikada, hızlı şarj edilebilir telefonlar ile yolda ya da iş çıkışı gibi ani zamanlarda biten şarj sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen üreticiler şimdilerde bu mutlu haberi verdi. Gelecek yıl içerisinde piyasaya sunulması hedeflenen bu telefonlar sayesinde beş dakika içinde %100 doluluk oranına sahip bataryalar elde edilebilecek.

En İyi Telefonlarda Şarj Ömrü Sadece 1,5 Gün!

Şimdiye kadar piyasaya sürülen telefonlara bakıldığında en uzun şarj ömrüne sahip telefonların bile bir buçuk gün dayandığı biliniyor. Akıllı telefonlar olarak bildiğimiz ve her geçen gün yeni modelleri piyasada boy gösteren bu telefonlar çok hassas cihazlar haline geldi. Özellikle dokunmatik oluşları ve aynı anda çeşitli uygulamaları açık tutabilme özellikleri nedeniyle şarj ömürleri giderek azalıyor. Teknoloji ile iç içe yaşayan insanoğlu için telefonların şarjının bitmesi ise büyük bir sorun oluyor.

hızlı şarj

2015’te Aşırı Hızlı Şarj Olan Telefonların Sinyali Verilmişti!

Las Vegas’ta yapılan CES Teknoloji Fuarı’nda kamuoyuna beş dakikada, aşırı hızlı şarj edilebilir telefonlar tanıtılmıştı. Bu proje StoreDot isimli firma tarafından hayata geçirilecekti. Firmanın yönetim kurulu başkanı olarak BBC kanalına açıklama yapan Doron Myersdorf, bu telefonların 2018 yılının başlarında üretime gireceğinin haberini verdi. Bu açıklama ise teknoloji dünyasında büyük bir sevince ve bekleyişe neden oldu.

2015 yılında yapılan açıklamaya göre bataryaların içerisine nanoteknoloji ile üretilen malzemelerin koyulduğunu söyleyen Myersdorf bu durumu doğrular şekilde bir ürünü de tanıttı.

Beş Dakikada Şarj Olan Araba Tanıtıldı!

StoreDot firması tarafından üretime sunulacak olan hızlı şarj edilebilir telefonlar ile ilgili olarak teknoloji dünyasında itirazlar gelmişti. Bu durumu ortadan kaldırmak ve beş dakikalık şarj süresini kanıtlamak amacıyla StoreDot firması şarj edilebilir aracını tanıtarak imkansız bir durum olmadığını gösterdi.

Beş dakikada şarj edilebilir olan batarya ile çalışan araba üreten StoreDot firması, bu arabanın 500 kilometreye kadar yol alabildiğini söylüyor. Ve bunu da 5 dakikalık şarj süresi ile yapabildiğini belirtiyor. Telefonlarda yaşanacak bu değişim ise 2018 yılında hayatımıza dahil edilecek.

Küresel Isınma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here