Beyin Yakan Filmler #1 [liste]

0
546

Bu yazı serimizde beyin yakan, akıllara durgunluk veren, anlamak için soğuk ter dökeceğiniz bir dizi filmi sizler için paylaşıyoruz. Bu tarz akıl yorucu filmleri sevenler için çok güzel bir liste sizlerle…

1Lost Highway

Bu filmi anlamak için çok uğraşacaksınız. Zira filmi yapanlar kimse anlayamasın diye çok uğraşmış. Hatta filmin yönetmeni bile filmi çektikten sonra benim bile anlamadığım yerler var demiş. Baş rollerinde Independence Day filmleriyle tanıdığımız Bill Pulman, Patricia Arquette ve Robert Blake yer aldığı 1997 yapımı bu film beyninizde hücre falan bırakmayacak.

2Revolver

Baş rolde Jason Statham abiyi izlesek de filmin sonuna kadar ne yapıyo bu adam demekten kendinizi alamayacaksınız. Nereye çıkacak bu olaylar, nolcak şimdi gibi beyin yakan sorular kafanızda kalıyor. Bence film bitince bu sorulara tam cevap vermiş olmuyor. Film bazı kaynaklarda ‘Tabanca’ olarak geçiyor.

Filmde Jason abimize Sapranos‘tan tanıdığımız Big Pussy Vincent Pastorerapçi André 3000, Mark Strong, Ray Liotta ve  Andrew Howard eşlik ediyor. Aslında kadro dev yalnız film çok iyi değil. Tavsiyem, film bitince bi Google‘da aratmak.

3eXistenZ


Bu filmde ise Jude Law abinin gençliğinin saçma sapan, hiç anlam veremediğimiz şeylere nasıl bulaştığını izliyoruz. Jude abiye filmde Jennifer Jason Leigh teyzemiz ve William Dafoe amcamız eşlik ediyor. Extreme beyin yakan bu filmin sonunda spoiler olmasın her şey bağlanıyor gibi.

413. Floor

Bu filmi her ne kadar anlamakta güçlük çekseniz bile aslında türünün güzel diyebileceğimiz örneklerinden. Film bir noktada bazı şeyleri anlatmadan önce siz davayı çakarsanız eğer filmin çok hoşunuza gideceğinden eminiz. Yalnız filmin çok beyin yakan bir yapısı var. O yüzden fazla zorlamayın. Filmin baş rollerini Craig Bierko ve Gretchen Mol paylaşıyor.

5Shutter Island

Film baştan sona bir Leonardo Di Caprio performansı. Filmin kendisi çok büyük bir twist. Bir noktaya kadar hiçbir şey tahmin edemeyeceğinizi garanti ederiz. Filmde Leonardo abimize Hulk rolüyle tanınan Mark Ruffalo , yaşayan Marilyn Monroe Michele  Williams ve usta oyuncu Ben Kingsley eşlik ediyor. Leonardo abimizin bu gayretiyle de Oscar alamadığı bu beyin yakan yapım izlerken sizi biraz sıkabilir.

beyin yakan

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here